15. 06. 2020 19:18 | VRÚTKY/TV Markíza

Útoku vo Vrútkach stále chýba motív. Riaditeľka školy sa vyjadrila k údajnej šikane

Celý incident taktiež sprevádza jedna nepresnosť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Besneniu bývalého žiaka, ktorý vo Vrútkach zniesol zo sveta zástupcu riaditeľky školy, stále chýba motív. Najčastejšie sa pritom skloňuje šikanovanie. Riaditeľka školy takýto dôvod rázne odmieta.

Najskôr uveďme na pravú mieru publikovanú nepresnosť. Zranenou po incidente nie je riaditeľka školy, ale jej kolegyňa z prvého stupňa Renáta.

Jej zdravotný stav, ako aj kondícia detí, sa opäť mierne zlepšili. Internet zaplavili rôzne podozrenia aj možné verzie útoku. Útočníka vraj šikanovali.

Riaditeľka školy sa na sociálnej sieti voči údajnému neriešenému šikanovaniu na jej škole ostro ohradila. Na jej stranu sa postavil aj zriaďovateľ.

Primátor Vrútok Branislav Zacharides uviedol, že nemá informácie o tom, že by útočníka Ivana počas jeho štúdia na škole ktosi šikanoval.

Premiér Igor Matovič spája útok s psychickým zdravím útočníka a hovorí, že liečenie duševných chorôb je na Slovensku doslova hendikepované a je potrebné to zlepšiť.

Útvar hodnoty za peniaze pritom odhadol náklady spojené s duševnými chorobami za minulý rok na viac ako dve miliardy eur. Z nich 740 miliónov tvoria priame náklady v zdravotníctve.

Viac v reportáži Mariána Lechana.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?