18. 06. 2020 16:21 | BRATISLAVA/TASR

Civilný zamestnanec Akadémie Policajného zboru mal predávať drogy

Policajti mužovi zaistili balík s obsahom neznámej rastliny aj na akademickej pôde.

Fotografia zaistenej látky.
Fotografia zaistenej látky. Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj/Facebook

Civilný zamestnanec na Akadémii Policajného zboru v Bratislave mal minimálne jeden rok prechovávať a predávať omamné a psychotropné látky. V osobnej skrinke 39-ročného muža z bratislavskej Rače zaistili v stredu (17. 6.) vrecko s obsahom neznámej sušenej rastliny aj priamo na akademickej pôde.

Policajti mužovi pri prehliadke v pondelok (15. 6.) zaistili igelitové vrecko s obsahom neznámej sušenej rastliny a halucinogénne huby.

"Podľa predbežného skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru množstvo zaisteného materiálu predstavuje 342 jednotlivých dávok drogy," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Bratislave Veronika Martiniaková.

Fotografia zaistenej látky na akademiskej pôde.
Fotografia zaistenej látky na akademiskej pôde. Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj/Facebook
 

Ako doplnila, vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie voči 39-ročnému Radovanovi M. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí za takéto konanie mužovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Vyšetrovateľ tretieho bratislavského okresu zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?