18. 06. 2020 17:15 | ŽILINA/TASR,tvnoviny.sk

VIDEO: Luďom v Oravskom Veselom bolo do plaču. Voda sa valila dedinou

Po intenzívnych zrážkach a prívalovej vode sa viaceré miestaocitli pod vodou.

Oravske Veselé povodeň.
Oravske Veselé povodeň. Foto: somreporter.sk

Po prívalovom daždi v Žilinskom kraji zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči v meste Žilina a v obci Oravské Veselé v okrese Námestovo.

Povodeň v Oravskom Veselom.

 

Silná búrka zasiahla mesto dnes popoludní. Po intenzívnych zrážkach a prívalovej vode sa viaceré mestské časti ocitli pod vodou. Ako uvádza portál imeteo.sk, mestská kanalizácia nestíhala vodu odvádzať, vyliali sa aj malé potoky a riečky.

Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslava Kapusniaka mali v Žiline najviac práce v mestských častiach Vranie, Považský Chlmec, v meste na uliciach Kamenná a Bôrická cesta.

Prečítajte si aj: Časť Slovenska zasiahne vlna dažďov. Pre tieto okresy platí výstraha

"Na Kamennej ulici museli hasiči vytlačiť z vody tri autá, v Považskom Chlmci a na Bôrickej ceste odstraňujú vodu zo zatopených pivníc," uviedol Kapusniak.

V Oravskom Veselom zasahujú profesionálni hasiči z Námestova a dobrovoľní hasiči. "Odstraňovali vodu zo zatopených pivníc štyroch rodinných domov a momentálne zasahujú pri zdravotnom stredisku. Situáciu v Žilinskom kraji máme pod kontrolou a odstraňujeme následky prívalového dažďa," dodal riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru.

Video zo Žiliny si môžete pozrieť tu:

Zdroj: YouTube/Žilinak

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?