29. 06. 2020 21:14 | KOŠICE/TASR

Vodný živel vyčíňa aj v Nižnom Čaji v okrese Košice. Vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity

Silný nárazový vietor tam strhol strechu jedného z rodinných domov.

Škody po búrke v obci Nižný Čaj
Škody po búrke v obci Nižný Čaj Foto: DHZ obce Slanec/Facebook

Tretí stupeň povodňovej aktivity v súvislosti s nepriaznivým počasím vyhlásila obec Nižný Čaj v okrese Košice-okolie. Hasiči pre búrku a silný vietor evidovali počas pondelka spolu 12 výjazdov, uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach s tým, že väčšinou zasahovali pre popadané stromy a konáre.

Silný nárazový vietor v Nižnom Čaji strhol strechu jedného z rodinných domov. „Bolo to náhle, trvalo to asi len desať minút, strechu strhlo aj na jednej hospodárskej budove. Popadali stromy, jeden aj na auto. Počasie je už umiernenejšie, už neprší," povedala starostka obce Monika Obšitošová s tým, že k ujme na zdraví nedošlo.

Najviac výjazdov absolvovali hasiči medzi 14.00 h a 17.00 h. „Najčastejšie sme zasahovali v okolí Košíc," povedal operačný dôstojník s tým, že išlo napríklad o katastre obcí Skároš, Nováčany, Bohdanovce či Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica. Okrem toho zaevidovali aj vyliatie sa potoka na cestu v Buzici, zásah hasičov podľa jeho slov nebol potrebný.

Po hodinke zadna necesta Nižný Čaj.

Uverejnil používateľ Martin Antuš Pondelok 29. júna 2020

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?