02. 07. 2020 13:33 | KOŠICE/TASR

Polícia vypátrala muža podozrivého z vraždy mladej Košičanky (†37)

Najprv ju fyzicky napadol, potom udusil a telo prikryl odpadkami.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Zo zločinu zabitia obvinil policajný vyšetrovateľ 28-ročného muža z Košíc. Obeťou je v tomto prípade 37-ročná Košičanka, ktorej telo v značnom štádiu rozkladu našli policajti pred dvoma týždňami v krovinatom poraste blízko Thurzovej ulice v košickom Starom Meste.

"Obvinený podľa doterajšieho vyšetrovania svoju obeť takmer pred mesiacom najprv fyzicky napadol, potom ju udusil a telo prikryl rôznymi odpadkami," informovala vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Bližšie okolnosti tohto prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Muž, ktorý sa priznal k vražde Košičanky.
Muž, ktorý sa priznal k vražde Košičanky. Foto: Facebook/Polícia SR- Košický kraj
 

Polícia po náleze tela zaisťovala dôkazy smerujúce k zisteniu totožnosti obete, ako aj k osobe páchateľa. "Začiatkom tohto týždňa operatívni pracovníci krajskej kriminálky predviedli pred vyšetrovateľa Policajného zboru osobu podozrivú z tohto zločinu, ktorý sa k spáchaniu skutku na základe zabezpečených dôkazov v plnom rozsahu priznal a popísal podrobne priebeh tohto ohavného činu," uviedla hovorkyňa.

Obvinenému mužovi, ktorého umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie, v prípade dokázania viny hrozí za tento zločin trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?