05. 07. 2020 16:21 | NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/TASR

Partia detí popíjala na streche rozpadnutej budovy. Policajti zachraňovali chlapca (14) v bezvedomí

Incident sa udial v Novom Meste nad Váhom.

Záchrana chlapca v bezvedomí.
Záchrana chlapca v bezvedomí. Foto: Facebook/ Polícia SR - Trenčiansky kraj

Novomestskí policajti poskytli prvú pomoc 14-ročnému chlapcovi v bezvedomí. Nachádzal sa na streche jednej z rozpadnutých budov kotolne spolu s ďalšími deťmi, niektoré z nich popíjali alkohol. Chlapca neskôr odviezli záchranári do nemocnice. Informovala o tom v nedeľu trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

"Policajti spozorovali skupinu detí, ktoré pobehovali po streche a hrozilo, že by mohlo dôjsť k ich zraneniu. Preto ich išli na strechu skontrolovať. Jeden z chlapcov opakovane zvracal a upadal do bezvedomia," opísali policajti.

Záchrana chlapca v bezvedomí.
Záchrana chlapca v bezvedomí. Foto: Facebook/ Polícia SR - Trenčiansky kraj
 

Partia detí vo veku od 13 do 17 rokov na streche podľa nich počúvala hudbu a dvaja chlapci vo veku 14 a 13 rokov i popíjali alkohol. "Policajti okamžite začali chlapcovi poskytovať neodkladnú prvú pomoc a privolali Rýchlu zdravotnú pomoc (RZP). Bolo potrebné ho dať dole zo strechy a odviesť do nemocnice. Do príchodu RZP policajti kontrolovali pulz chlapca, nakoľko bol stále v bezvedomí," priblížila polícia. Po príchode hasičov sa podarilo dať chlapca zo strechy dole a následne ho záchranári odviezli do nemocnice.

Polícia v tejto súvislosti pripomína rodičom, aby počas prázdnin organizovali čas deťom a mali prehľad kde, s kým a čo ich ratolesti robia. "Porozprávajte sa s nimi a poučte ich o hroziacich nebezpečenstvách. Pamätajte, že každé dieťa môže urobiť chybu a zistené skutočnosti môžu byť pre rodiča také šokujúce a jeho rozhodnutie také, že jeho následkom dochádza k zhoršeniu vzťahu medzi deťmi a rodičm," zdôrazňujú.

Polícia tiež apeluje na deti, ktoré vyzýva na bezpečné prázdninovanie: "Niekedy vás stiahne partia do takých situácii, že to môže viesť k trestno-pravým následkom a pritom stačí povedať nie a vysvetliť priateľom, aké následky môže mať ich konanie."

V tomto prípade pomohla všímavosť policajtov.
V tomto prípade pomohla všímavosť policajtov. Foto: Facebook/ Polícia SR - Trenčiansky kraj
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?