14. 07. 2020 16:47 | BRATISLAVA/TASR

Blaha čelí obvineniu z popierania zločinov režimov, Fico stojí za ním

Polícia začala konať na základe trestného oznámenia.

Poslanci Smer-SD: Ľuboš Blaha a Robert Fico.
Poslanci Smer-SD: Ľuboš Blaha a Robert Fico. Foto: TASR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Predseda Smeru-SD Robert Fico obvinenie označil za politické šikanovanie ľudí a za Blahom stojí.

"Vyšetrovateľ NAKA 3. júla obvinil Ľ. B. z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Polícia začala konať na základe trestného oznámenia. Viac informácií nie je možné poskytnúť," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Trestné oznámenie na Blahu podala podľa šéfa Smeru-SD europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Blaha je podľa neho obvinený preto, lebo na sociálnej sieti prevzal vymyslený obrázok, na ktorom bola vyobrazená prezidentka Zuzana Čaputová s textom "Žime tak, aby Martin Šmíd nezomrel nadarmo". Šmíd bol vymyslenou osobou z čias nežnej revolúcie.

"Všetci vieme, že v novembri v roku 1989 bola vymyslená smrť vymysleného človeka, ktorý mal zomrieť pri zásahu polície, len preto, aby bola vymyslená ešte väčšia miera demonštrácií v novembri 1989," priblížil Fico.

Táto dezinformácia sa vtedy podľa neho úmyselne šírila a napokon sa to vyvrátilo. Blaha začal podľa Fica len historicky hodnotiť, čo sa stalo v roku 1989. "Toto komentoval Ľuboš Blaha, že ľudia, nebláznime, predsa nemôžeme takýmto spôsobom ovplyvňovať históriu," dodal Fico s tým, že za toto je Blaha obvinený.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?