16. 07. 2020 17:00 | MARTIN/TV Markíza

Križovatku v Martine úrady dlho ignorovali, po tragických nehodách hľadajú najlepšie riešenie

Križovatka už desať rokov trápi aj starostku blízkej obce.

Križovatka v Martine.
Križovatka v Martine. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vedeli ste, že keď sa na ceste zrazia autá a skončia len s pokrčenými plechmi, tak úsek nikto neeviduje ako nehodový, hoci by havárie boli na dennom poriadku?

Úrady sa začnú o dopravný úsek zaujímať až vtedy, keď štatistiky pokazia nehody s vážnymi následkami. Práve taký prípad práve riešia v Martine.

Odkedy je križovatka križovatkou, vodiči tam zažívajú ťažké chvíle. Križovatka je na martinskom obchvate na významnej dopravnej tepne na Banskú Bystricu a Kremnicu. Už desať rokov trápi aj starostku blízkej obce Bystrička.

Obyvatelia obce sa dokonca pred časom vyzbierali, aby si mohli zaplatiť vypracovanie dopravnej štúdie. Dovtedy ich všetci ignorovali.

Tak ako to na Slovensku veľakrát chodí, dopravné problémy sa začínajú riešiť až vtedy, keď sa na danom úseku stane nejaká tragédia.

A tak to bolo aj v tomto prípade. Len za posledný mesiac tam boli dve smrteľné nehody. Tie ľahšie sú tam však veľmi často.

Na pôde magistrátu tak dali kompetentní hlavy dokopy a uvažovali aj o kruhovom objazde, zmene dopravného značenia i vybudovaní semaforov.

Dopravný inžinier je presvedčený, že najbezpečnejšou a, samozrejme, vzhľadom na súčasnú situáciu, aj najrýchlejšou možnosťou by bola inteligentná svetelná križovatka.

Ostatné riešenia by vraj boli zdĺhavé. Je však otázne, či tzv. semaforové riešenie vôbec stihnú do zimy.

Viac v reportáži Mariána Lechana.

 

Celé štvrtkové Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?