03. 08. 2020 19:04 | POPRAD/TV Markíza

Syn verného Černákovho zabijaka je na slobode. Lukáš Házy zbil muža po zverejnenej fotke

Jeho otec Alojz bol priateľom obávaného bossa podsvetia Mikuláša Černáka.

Lukáš Házy.
Lukáš Házy. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Syna jedného z najvernejších zabijakov Mikuláša Černáka prepustili na slobodu.
Potomok dnes už mŕtveho vraha Alojza Házyho si odpykal väčšiu časť trestu pre vydieranie.

Do väzenia sa dostal po útoku na mladíka, ktorý zverejnil fotografiu na sociálnu sieť. Jeho obeť sa o tom, že násilník je na slobode, dozvedela od nás.

Lukáša Házyho zadržali, obvinili a posadili do väzby ešte pred tromi rokmi. Mladíka vylákali s kamarátmi na parkovisko a bil ho preto, že na sociálnej sieti zverejnil čudne zaparkované auto v skupine „Parkujem ako retardovaný debil."

To však nebolo všetko. Fyzicky aj slovne mal Házy s kamarátmi napádať mladíkovu priateľku a ďalšieho muža.

Prezradili sa sami, toto video zavesili na internet a objavili ho popradskí kriminalisti. Obeť to sama nenahlásila. Házyho za vydieranie odsúdili na štyri roky.

Prepúšťali ho zo sabinovskej väznice. Rétoriku zmenil. Naposledy na súde, keď rozhodovali o jeho podmienečnom prepustení, sa dokonca kajal. To, čo urobil, vraj oľutoval, teraz by to už vraj riešil inak.

Súd mu určil skúšobnú dobu 24 mesiacov s probačným dohľadom. Znamená to, že dva roky musí sekať dobrotu. Ak by podmienku porušil, putoval by naspäť do väzenia.

U probačného úradníka sa má hlásiť v Poprade. Už sa vraj skontaktovali a tento týždeň má ísť na prvé stretnutie.

Mladík, ktorého Lukáš Házy zbil, netušil, že je už na slobode. Dozvedel sa to od nás. K celej veci nám napísal, že sa vyjadrovať nechce a najradšej by na všetko zabudol.

Lukáš Házy pochádza z Liptovskej Tepličky. Jeho otec Alojz bol priateľom Mikuláša Černáka. Predtým, ako ho vo vojne mafiánov zlikvidovali vlastní, stihol podľa policajtov zavraždiť niekoľko ľudí tým najbrutálnejším spôsobom. Jeho potomok sa v minulosti vraj netajil tým, že nebohý otec bol jeho veľkým vzorom.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

 

Celé pondelkové vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?