14. 08. 2020 17:12 | BRATISLAVA/TASR

SHMÚ varuje pred povodňami a búrkami, vydal aj druhý stupeň výstrah

Vo viacerých okresoch sa môžu vyskytovať búrky s krúpam.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vydali výstrahy prvého a druhého stupňa pred možnými povodňami a búrkami vo viacerých okresoch Slovenska. SHMÚ o tom informuje na svojom webe.

V piatok platia búrkové výstrahy prvého stupňa pre takmer celé územie Slovenska s výnimkou Bratislavského kraja. Výstrahy druhého stupňa vydal SHMÚ pre okresy Trenčín, Púchov, Partizánske, Ilava, Bánovce nad Bebravou a Prievidza.

V týchto okresoch sa môžu vyskytovať búrky s krúpami do piatka 18.00 h. Rovnaká výstraha platí aj na východnom Slovensku v Košiciach a Rožňave.

Meteorologické výstrahy.
Meteorologické výstrahy. Foto: shmu.sk
 

Okrem búrok varujú meteorológovia aj pred povodňami. Pre hornú Nitru platí hydrologická výstraha druhého stupňa v okresoch Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Prievidza zatiaľ do piatka 18.30 h. Povodňové výstrahy prvého stupňa platia pre Turčianske Teplice a región stredného Považia v okresoch Trenčín, Ilava, Púchov a Považská Bystrica.

Do 17.00 h tiež platia povodňové výstrahy prvého stupňa pre Poprad, Kežmarok, Spišskú Novú Ves a Gelnicu. V Košiciach platí výstraha prvého stupňa zatiaľ do 19.00 h.

Hydrologické výstrahy.
Hydrologické výstrahy. Foto: shmu.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?