18. 08. 2020 12:25 , článok bol aktualizovaný 18. 08. 2020 16:32 | TRNAVA/tvnoviny.sk, TASR

V Trnave horela stredná škola, začiatok školského roka to neohrozí

Požiar sa nedotkol tried a odborných učební školy.

Požiar na SŠ v Trnave.
Požiar na SŠ v Trnave. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Takmer 20 hasičov zasahovalo pri požiari na najvyššom poschodí jednej z budov v areáli Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave.

Trnavský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom školy poskytol médiám stanovisko, že udalosť neohrozí začiatok školského roka.

Požiar zasiahol priestory, ktoré má od samosprávy prenajaté spoločnosť Výskumný ústav jadrovej energetiky. "Tá má v nich zriadené vlastné školiace stredisko. Kraju vznikla škoda na budove, ktorá je poistená. Požiar sa nedotkol tried a odborných učební školy. Ovplyvnená nie je ani prevádzka ubytovania, ktoré škola poskytuje v priľahlej budove. Začiatok školského roka to teda nijako neovplyvní," uviedlo komunikačné oddelenie kraja.

Hasenie požiaru na strednej škole v Trnave.
Hasenie požiaru na strednej škole v Trnave. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
 

Pri požiari podľa prezídia Hasičského a záchranárskeho zboru zasahovali hasiči so šiestimi kusmi techniky a zásah sa zaobišiel bez zranení. Pri udalosti sa nikto nezranil.

Ako informovala médiá trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová po lokalizácii požiaru prístupnia miesto hasiči policajným zložkám.

"Miesto činu prevezme vyšetrovateľ s výjazdovým tímom, experti z Kriminalisticko - expertízneho ústavu PZ a použijeme aj služobného psa špeciálne cvičeného na vyhľadávanie urýchľovačov horenia," dodala.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?