27. 08. 2020 09:19 , článok bol aktualizovaný 27. 08. 2020 11:08 | PREŠOV/TASR, tvnoviny.sk

Polícia zadržala údajného lupiča z koliby na Štrbskom plese. Poliak to nebol

V kuchyni koliby dvakrát vystrelil do stropu.

Koliba pri Štrbskom plese, v ktorej strieľal neznámy muž.
Koliba pri Štrbskom plese, v ktorej strieľal neznámy muž. Foto: TV Markíza

Polícia v súvislosti s lúpežou, ku ktorej došlo v nedeľu (23.8.) v jednej z reštaurácií pri Štrbskom plese, obvinila 29-ročného muža z okresu Vranov nad Topľou. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Prípadu sa venovali popradskí policajti v spolupráci s policajtmi z Krajského policajného riaditeľstva v Prešove.

"Vyšetrovateľ v Poprade vzniesol obvinenie 29-ročnému mužovi z okresu Vranov nad Topľou pre zločin lúpeže, keď páchateľ pod hrozbou použitia strelnej zbrane a následných dvoch výstrelov do stropu kuchyne vzal z odkladacieho priestoru služobného vozidla mobilný telefón," informuje polícia.

Podľa prvotných informácií malo ísť o Poliaka, keďže očití svedkovia počuli lupiča hovoriť plynulo po poľsky.

Muža, ktorý sa v nedeľu vybral lúpiť do Hotela Patria, zachytili kamery, ako autom odchádzal zo Štrbského plesa. V záberoch bolo aj evidenčné číslo vozidla, informuje Nový Čas.

„Začínalo VT, človek by si povedal, že je to milovník Vysokých Tatier, realita je však, že auto bolo z Vranova nad Topľou. Polícia ho od tej chvíle mala v merku a v utorok poobede ho vo Vranove zaistila," tvrdí riaditeľ hotela Jozef Bendžala, ktorý spravuje aj vylúpenú kolibu. Tvrdí, že informácie má od polície.

Lupič vzal jednému zamestnancovi retiazku zo žltého kovu a druhému hodinky. Páchateľ potom vošiel do budovy a v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu.

"Prešiel späť do reštaurácie a zo zásuvky pod pokladnicou vzal finančnú hotovosť vo výške 1016,50 eura a knihy objednávok. Z budovy odišiel opäť služobným vchodom smerom k jazeru," informuje polícia s tým, že pri udalosti sa nikto nezranil.

Vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície bude spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby.

"Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov," dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Reportáž o lúpeži spracoval Marek Vnenčák:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?