14. 09. 2020 07:17 , článok bol aktualizovaný 14. 09. 2020 14:02 | ŽILINA/tvnoviny.sk, TASR

NAKA zasahovala v Žiline: Zadržali piatich ľudí, vrátane sudcov a obvinili jedenásť osôb

Ďalší dvaja sudcovia a advokát sú obvinení z prijímania úplatku

NAKA.
NAKA. Foto: TV Markíza

Ďalší sudcovia skončili v putách. Národná kriminálna agentúra tentokrát zasahovala v Žiline na viacerých miestach a robili domové prehliadky.

Boli aj u šéfky žilinského krajského súdu. Obvinení majú byť súčasťou korupčnej schémy.

„Národná kriminálna agentúra spustila na strednom Slovensku rozsiahlu akciu PLEVEL v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou. Viac informácií poskytneme neskôr," povedal hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Zaistené veci z domu bývalého žilinského krajského sudca Pavla Polku.
Zaistené veci z domu bývalého žilinského krajského sudca Pavla Polku. Foto: TASR
 

Nadránom prišli do domu bývalého sudcu žilinského krajského súdu Pavla Polku. Už v minulosti údajne existovali podozrenia, že bral peniaze za rozhodnutia. Spomínal sa v kauze žilinského podnikateľa Františka Tótha, prezývaného Veľký Fero. Práve on vraj s policajtmi začal spolupracovať.

Dnes už bývalého sudcu odviedli policajti po piatich hodinách z domu v putách na výsluch.

NAKA bola aj u šéfky žilinského krajského súdu Evy Kyselovej. Predpoludním ju priviezli v tomto aute. Po viac ako hodine ju odviedli bez pút.

V rukách policajtov skončil aj sudca okresného súdu Daniel Béreš a advokát Ľuboš Mahdoň. Podľa našich informácií dvoch sudcov a advokáta už obvinili z prijímania úplatku.

„Zadržali sme 5 osôb, vrátane predsedníčky Krajského súdu Žilina, sudcu Okresného súdu Žilina, ktorý má aktuálne „pozastavený" výkon funkcie sudcu a jedného emeritného sudcu Krajského súdu Žilina. Doposiaľ bolo v tejto veci obvinených 11 osôb," potvrdil Slivka.

Žilinský krajský súd sa k dnešným rozsiahlym zásahom zatiaľ vyjadrovať nechce. Podľa hovorkyne na to totiž nemá dostatok informácií.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Holienčikovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?