Live
Sledujte NAŽIVO: Od soboty bude s výnimkami platiť zákaz vychádzania, tvrdý lockdown zatiaľ nebude
Sledujte tu
18. 09. 2020 10:13 , článok bol aktualizovaný 18. 09. 2020 15:05 | BRATISLAVA/TASR

Bonul sa odvolal proti rozhodnutiu NBÚ

Považuje ho za predčasné a nezákonné

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Spoločnosť Bonul sa odvolala proti rozhodnutiu Národného bezpečnostného úradu, ktorým jej úrad zrušil bezpečnostnú previerku.

Ako pripomenula spoločnosť v stanovisku, odvolanie má odkladný účinok. "Rozhodnutie Národného bezpečnostného úradu je predčasné a nezákonné," zdôvodnila spoločnosť.

Rozhodnutie má podľa nej viacero procesných a hmotnoprávnych nedostatkov.

Odvolanie voči rozhodnutiu NBÚ spolu so stanoviskom posudzuje Výbor Národnej rady SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ, priblížil hovorca úradu Peter Habara. Konanie sa začína doručením odvolania a ostatného spisového materiálu.

"Výbor buď odvolanie zamietne, alebo ho vráti NBÚ na nové rozhodnutie. Parlamentný výbor rozhoduje hlasovaním, verdikt si vyžaduje nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných členov," spresnil Habara.

Dodal, že aj rozhodnutie výboru môže ešte ďalej skúmať súd. V tomto prípade môže byť podľa neho vec postúpená priamo na Najvyšší súd SR.

NBÚ vo štvrtok (3. 9.) potvrdil, že ukončil preverovanie firmy Bonul.

Bonul oficiálne ovláda Miroslav Bödör, označovaný aj za oligarchu Smeru, ktorému sa najviac darilo práve počas vlád Roberta Fica.

Zmluvy s firmou a jej blízkymi dcérami chce preveriť aj vláda. Analýza zmlúv má trvať niekoľko mesiacov - následne sa vláda rozhodne, čo s nimi vlastne spravia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?