18. 09. 2020 13:00 | TOČNICA/TV Markíza

Policajti ukončili vyšetrovanie vraždy v Točnici. Muž zastrelil synčeka (†5) a potom seba

Tragédia otriasla obcou ešte v máji tohto roka.

Muž zabil chlapca a následne aj seba.
Muž zabil chlapca a následne aj seba. Foto: TV Markíza

Najskôr zavraždil päťročného syna a potom obrátil zbraň proti sebe. S takýmto záverom policajti uzavreli vyšetrovanie prípadu z Točnice neďaleko Lučenca. Trestné stíhanie preto zastavili.

Streľbu v dome vyšetrovala polícia ako vraždu. Miestni vnímali rodinu expolicajta Jozefa ako slušnú a bezproblémovú. Medzi verziami, čo sa mohlo stať, sa objavila aj tá, ktorá sa napokon potvrdila.

„V tejto trestnej veci bolo vykonané rozsiahle vyšetrovanie, z ktorého je zrejmé, že tohto protiprávneho konania sa dopustil 57-ročný muž, ktorý zastrelil svojho maloletého syna a následne zbraň proti sebe," povedala pre TV Markíza Petra Kováčiková, hovorkyňa Krajskej polície v Banskej Bystrici.

Expolicajt Jozef mal mať údajne s partnerkou nezhody pre jej syna z predchádzajúceho vzťahu. V deň, keď padli osudné výstrely, bola doma. Čo bolo ale presne spúšťačom tragédie, sa môžeme len domnievať.

Faktom však je, že Jozef mal ich spoločného päťročného malého synčeka Maxima vziať so sebou do izby a zamknúť dvere. Potom už žena počula len dve rany.

„Vyhodnotením všetkých vykonaných a zabezpečených dôkazov bolo trestné stíhanie vo veci tohto obzvlášť závažného zločinu zastavené," uzavrela Kováčiková.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?