Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič ukázal, v ktorých okresoch by sa malo opakovať testovanie
Sledujte tu
20. 09. 2020 12:22 , článok bol aktualizovaný 20. 09. 2020 21:07 | SAČUROV/TV Markíza

Rozbité lietadlo pri Vranove nad Topľou môže patriť pašerákom z Ukrajiny

Vyzerá to tak, že pilot chcel po tme pristáť na poli a podvozkom pritom zachytil kríky.

Lietadlo, ktoré našli pri obci Sačurov.
Lietadlo, ktoré našli pri obci Sačurov. Foto: TV Markíza

Na poli pri Vranove nad Topľou našli v nedeľu ráno rozbité lietadlo. Ultraľahké malé dvojmiestne lietadlo tam zrejme havarovalo. Podľa všetkého patrilo pašerákom, ktorí v noci prileteli z Ukrajiny.

Stroj našiel ráno na poli za Sačurovom traktorista. Poškodenú mal motorovú časť, jeden list vrtule bol odlomený. Vyzerá to tak, že pilot chcel po tme pristáť na poli a podvozkom pritom zachytil kríky.

"Po dopade na toto miesto bolo poškodené a už nie je letuschopné," zhodnotil Arnošt Foff z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru.

V dedine nič podozrivé nepočuli. "Nemám na to názor, lebo doposiaľ sme sa s niečím takým nestretli. Môžu to byť pašeráci z Ukrajinskej hranice. U nás v obci nebolo nič také zaznamenané takže to nevylučujeme, ale kto vie," povedal starosta obce Sačurov Peter Barát.

Ultraľahké dvojmiestne lietadlo nemá žiadne označenie a nápisy na palubnej doske sú v azbuke. Podľa vyšetrovateľa z leteckého útvaru ho niekto podomácky zostrojil.

Lietadlo prezrel psovod a technik zdokumentoval stopy. Podľa našich informácií v kabíne žiadne doklady nenašli, bola tam vraj len fľaša ukrajinskej minerálky.

Ministerstvo vnútra informáciu o nočnom leteckom narušení východnej hranice nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.

"Pašeráci a prevádzači hľadajú množstvo spôsobov, ako prekročiť našu východnú hranicu. Úrad hraničnej a cudzineckej polície má vedomosti o ich aktivitách a pracovných metódach. Práve z týchto dôvodov končia buď v rukách polície alebo neúspešným pokusom, pri ktorom je ich technika zničená," uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

Pašerácke lietadlo takto pred piatimi rokmi núdzovo pristálo aj v neďalekom Nižnom Hrušove. V upravenom trupe vtedy prevážali cigarety a zrejme aj ľudí. Pilot vyrezal identifikačné znaky stroja a potom ušiel. Policajti tvrdili, že jeho pohyb monitorovali. Najnovší prípad už vyšetruje hraničná a cudzinecká polícia.

Téme sa venoval Martin Jedinák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?