20. 10. 2020 13:22 | BRATISLAVA/mm

VIDEO: Chlapec z protestu „nevystupoval“ prvýkrát. Pred vyše rokom spieval ľudácku pesničku

Video nakrúcal a zverejnil Rudolf Vasky.

Chlapec pokrikuje na proteste vulgárnosti
Chlapec pokrikuje na proteste vulgárnosti Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky

Malý chlapec, ktorý na víkendovom proteste vulgárne pokrikoval na adresu predsedu vlády Igora Matoviča, sa neobjavil na verejnom zhromaždení po prvý raz. Ako upozornil poslanec Za ľudí Ján Benčík vo svojom blogu, v ktorom sa venuje krajnej pravici, už pred vyše rokom chlapec spieval známu gardistickú odrhovačku „Rež a rúbaj do krve."

„Po zhliadnutí videa som si uvedomil, že to vulgárne chlapča mi je povedomé. Chvíľu mi trvalo, kým som prišiel na to, kde som ho už videl. Nakoniec som si spomenul. Bolo to 9. apríla 2019 v priebehu hlučného protestu kotlebovcov pred Generálnou prokuratúrou, počas súdneho pojednávania o zbabranom návrhu generálneho prokurátora na rozpustenie ĽSNS," napísal Benčík a odkazuje aj na video (od 34:14 min účinkuje chlapec).

Video nakrúcal a zverejnil Rudolf Vasky, ktorého v tomto roku zobrali aj do väzby, od konca augusta je opäť na slobode. Viac o jeho prípade sa dočítate TU.

"Ubezpečujem však všetkých, že pri neprekrytej tvári, aj podľa hlasu, je evidentné, že ide o to isté dieťa, iba staršie o jeden a pol roka," napísal Benčík k fotke, na ktorej chlapcovi prekryl tvár.

Takto chlapec pokrikoval na sobotnom proteste

 

Polícia chce voči rodičom spomínaného chlapca, ale aj dievčat, ktoré takisto vulgárne na proteste nadávali, zakročiť. Ich identitu už pozná.

Za určitých okolností by mohla byť naplnená skutková podstata trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže, kde páchateľ osobu mladšiu ako 18 rokov zvádza k nemravnému spôsobu života. Pri tomto trestnom čine hrozí trest do dvoch rokov za mrežami.

Prípad vyšetruje bratislavská polícia, no zatiaľ obvinenia nepadli, keďže kriminalisti informácie stále analyzujú.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?