20. 10. 2020 13:33 | POPRAD, BRATISLAVA/TASR

NAKA zadržala štyroch podozrivých z korupcie, týka sa to pozemkov pod Tatrami

Je medzi nimi aj prominentný advokát.

Zásah NAKA v akcii Terra.
Zásah NAKA v akcii Terra. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Štyroch podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti zadržala Národná kriminálna agentúra pri dvoch akciách, pri ktorých zasahovala v Poprade a Bratislave, média  informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

NAKA zasahovala súbežne pri dvoch akciách s krycím názvom TERRA v Bratislave a Zemepán v Poprade. "Zadržali sme štyroch podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Vyšetrovanie sa týka reštitučných konaní na Slovenskom pozemkovom fonde," poznamenal.

Ide o reštituované pozemky v katastri obcí Vrbov, Veľká Lomnica, Nová Lesná, Žakovce a mesta Svit. Ich výmera je najmenej 684 500 štvorcových metrov. "Podozriví sú spájaní s kladným vybavením navrátenia pozemkov. Za zabezpečenie kladného vybavenia reštitučnej náhrady mali požadovať úplatok 40 percent z výmery," povedal Slivka.

Ako dodal, pozemky mali následne previesť na blízke osoby a majetkovo alebo personálne prepojené spoločnosti. V súčasnosti prebiehajú potrebné procesné úkony, zatiaľ nikoho neobvinili.

KORUPCIA NA SLOVENSKOM POZEMKOVOM FONDE: NAKA ZADRŽALA 4 OSOBY Národná kriminálna agentúra súbežne zasahovala v...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 20. októbra 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Podľa portálu aktuality.sk je medzi zadržanými aj prominentný advokát Ján Gajan, ktorý známy najmä vzťahmi k finančníkovi Martinovi Kvietikovi a jeho skupine Slavia Capital.

Práve pre styky s Gajanom čelí disciplinárnemu konaniu sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?