24. 10. 2020 18:22 , článok bol aktualizovaný 24. 10. 2020 22:09 | BRATISLAVA/TV Markíza

Boris Kollár je po vážnej nehode v nemocnici v stabilizovanom stave a pri vedomí

Okrem predsedu parlamentu sa zranil aj vodič a ochrankár.

Nehoda Borisa Kollára.
Nehoda Borisa Kollára. Foto: TASR/Jakub Kotian

Boris Kollár mal v bratislavských Podunajských Biskupiciach vážnu dopravnú nehodu, informoval o tom premiér Igor Matovič. Pri nehode sa zranil predseda parlamentu, jeho ochrankár i vodič.

Stav predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) je stabilizovaný. "Momentálne je na vstupných vyšetreniach na urgentnom príjme v Nemocnici sv. Michala. Je pri vedomí," povedal hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Osobný ochranca šéfa parlamentu je podľa jeho slov zranený ľahko a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvuje lekársku prehliadku.

"Predseda parlamentu, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ, mal vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Bol zranený spolu so svojím ochrankárom a vodičom. Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie," priniesol správu Igor Matovič s tým, že podľa jeho informácií nemali byť z ich strany porušené dopravné predpisy.

 

Premiér neskôr v RTVS spresnil, že k havárii malo prísť na svetelnej križovatke. Vozidlo Borisa Kollára vraj išlo na zelenú, pričom druhé auto, ktoré išlo na červenú, doň narazilo z boku.

"Presné príčiny, okolnosti ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom objasňovania. Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u oboch vodičov vylúčené," uviedli krajskí policajti na Facebooku a zverejnili k tomu nasledujúcu fotografiu.

 

Auto, v ktorom sa viezol Boris Kollár.
Auto, v ktorom sa viezol Boris Kollár. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj
 

„Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár bol účastníkom dopravnej nehody. Spolu so šoférom - príslušníkom ÚOÚČ boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Predseda parlamentu je pri vedomí. Bližšie informácie v tejto chvíli nebudeme poskytovať," uviedla krátko po nehode hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová.

"Počet účastníkov dopravnej nehody, ktorým pomáhali záchranári podvečer v Bratislave, stúpol na štyroch. Jedného z nich (Borisa Kollára - pozn. redakcie) transportovali do nemocnice s viacerými poraneniami celého tela, tzv. polytraumou. Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Ďalší dvaja zranení, muž a žena, si poranili hlavu a hrudník a boli taktiež prevezeni do nemocnice. Štvrtý účastník nehody transport do nemocničného zariadenia odmietol," povedala hovorkyňa operačného strediska záchranárou Alena Krčová.

Prvotné informácie o zlomenej kľúčnej kosti sa napokon nepotvrdili.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?