Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič informuje o výsledkoch celoplošného skríningu
Sledujte tu
06. 11. 2020 19:12 | ŽILINA/TV Markíza

Na žilinskom sídlisku sa vraj ukájal v blízkosti detí neznámy muž

Psychológ hovorí, že ho mohli posmeliť aj rúška, ktoré nosíme.

Muž pred panelákom.
Muž pred panelákom. Foto: TV Markíza

Ukájal sa na ulici za bieleho dňa. Na sociálnych sieťach sa šíri video s mužom, ktorý údajne masturboval na jednom zo žilinských sídlisk. Čo je najhoršie, v blízkosti boli deti.

Očitá svedkyňa opisuje na sociálnych sieťach, že muž deti z diaľky vraj sledoval, kam idú. Po približne dvoch minútach išiel za nimi a hľadal, kam sa presunuli. „O niekoľko minút sa deti vrátili k nám na to pieskovisko a pán znova o niekoľko minút po nich. Bolo vidieť, že ich hľadá,“ opisuje svedkyňa na sociálnej sieti.

Informácia o mužovi, ktorý sa na verejnosti odhaľuje, sa dostala už aj medzi obyvateľov mestskej časti Solinky.

Psychológ František Skokan hovorí, že posmeliť muža mohli aj rúška, ktoré aktuálne nosíme všade aj na verejnosti. „Určitým spôsobom nás anonymizujú a môže sa stať, že niektorí ľudia, ktorí majú takéto sklony, si myslia, že keď majú rúško, tak nie sú viditeľní alebo ich nikto nepozná. A tak sú možno odvážnejší, majú takéto sklony a chcú túto situáciu využiť. Povedal by som, že je to u ľudí, ktorí sú možno mentálne menej vyspelejší, ale pudová zložka je možno silnejšia,“ vysvetlil.

Skokan vyzýva rodičov, aby zvlášť teraz upozornili deti. Aby si všímali, či ich niekto nesleduje, prípadne nespráva sa inak podozrivo. Na štátnej ani na mestskej polícii nikto muža dodnes nenahlásil.

Polícia v Žiline situáciu od momentu uverejnenia videa na sociálnej sieti monitoruje. Prijala opatrenia a po identite muža pátra.

„Do dnešného dňa sme k predmetnej veci neprijali žiadne trestné oznámenie. Preverovanie sme začali ex offo, z vlastných poznatkov zo sociálnej siete,“ hovorí žilinská krajská policajná hovorkyňa Janka Balogová.

Ani žilinská mestská polícia neeviduje žiadny oznam alebo podnet od obyvateľov v súvislosti s pohybom takejto osoby.

Polícia apeluje na ľudí, že zverejnenie videa na internete situáciu nevyrieši. Mali ihneď volať na políciu, pretože im to často spôsobuje problémy, či už z hľadiska časového odstupu alebo dohľadávania svedkov.

Reportáž spracovala Zuzana Gadušová.

 

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.     

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?