18. 11. 2020 13:45 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

S poranenou hlavou skončil iba 15-ročný chlapec. Nebol náhodným okoloidúcim, varuje polícia

Fotografie aj videá majú dokazovať, že bol aktívnym účastníkom zhromaždenia.

Ťažko zranený chlapec bol podľa polície aktívnym účastníkom zhromaždenia.
Ťažko zranený chlapec bol podľa polície aktívnym účastníkom zhromaždenia. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Utorňajšieho zhromaždenia sa zúčastnil aj 15-ročný mladík, ktorý na mieste utrpel tržné poranenie hlavy. Na sociálnych sieťach sa následne začali objavovať jeho fotografie a videá, ktoré majú dokazovať o "policajnej brutalite".

"Informácie o tom, že mladík bol náhodným okoloidúcim a zhromaždenia sa nezúčastňoval, chcel si urobiť iba selfie, nie sú pravdivé. Policajný zbor disponuje fotografiami a video materiálmi, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia," informuje polícia na svojom facebooku.

Mladíka usvedčujú fotografie aj videá.
Mladíka usvedčujú fotografie aj videá. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

Pripomína, že nielen Policajný zbor včas, verejne a opakovane varoval účastníkov plánovaného zhromaždenia. Keďže polícia disponovala informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov, existoval reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať.

"Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že kvôli agresivite skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom. Bolo preto na každého zvážení a zodpovednosti, či na zhromaždenie príde a ak áno, či sa bude zdržiavať pri týchto skupinách alebo bude v bezpečnej vzdialenosti," uvádza polícia.

Naď: Opicami som nazval extrémistov, vešajúcich sa na plot a atakujúcich políciu

Ďalej píšu, že policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia - pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovania života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov.

"V utorok došlo k zraneniu jedného policajta a k útokom zo strany agresívnych skupín, ktoré prišli na miesto zhromaždenia s jediným cieľom - vyvolať nepokoje," tvrdí polícia.

Minister Mikulec sa vyjadril k zadržaniu poslanca Medveckého počas utorkového protestu

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči agresívnemu davu.

V utorok vyšli tisícky ľudí do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?