26. 11. 2020 11:09 | BRATISLAVA/TASR

Podpredseda parlamentu Laurenčík vyzval Fica, aby sa vzdal mandátu poslanca

Dôvodom je priznanie Jankovskej.

Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS).
Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS). Foto: TASR

Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) vyzýva šéfa Smeru-SD Roberta Fica, aby sa vzdal poslaneckého mandátu, informoval média hovorca strany Ondrej Šprlák.

Podľa jeho slov má expremiér strach, čo na neho prezradí bývalá štátna tajomníčka za Smer-SD Monika J. a kedy si po neho príde polícia.

"Je nanajvýš zrejmé, že keď roky Robert Fico chránil Moniku J. a kryl jej chrbát, musí byť teraz plný strachu, čo na neho vo svojej výpovedi vo svojej zúfalosti, že ju všetci opustili, povie a kedy si po neho príde polícia. Ak jej ďakoval za kus dobrej roboty, ďakujem jej ja za to, že sa rozhodla rozprávať. Robert Fico by však spravil najlepšie, keby sa vzdal poslaneckého mandátu a bol tak ušetrený hanby, keď by dal parlament súhlas na jeho vzatie do väzby. Sedieť v parlamente a do poslednej chvíle obhajovať zločincov musí byť aj pre jeho psychické zdravie zaťažkávacou úlohou," skonštatoval Laurenčík.

Monika Jankovská sa v stredu (25. 11.) pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry priznala k svojej trestnej činnosti. Vypovedať mala rozsiahlo. Uviesť mala okolnosti, ktoré sú jej známe o skutkoch, ktoré sú jej kladené za vinu.

Zároveň sa podrobne vyjadrovala aj k osobám, ktoré súvisia s jednotlivými obvineniami, medzi nimi aj k podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. Stíhaná má byť pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?