01. 03. 2021 17:36 , článok bol aktualizovaný 01. 03. 2021 19:08 | KOŠICE/tvnoviny.sk, TASR

Premiér Matovič po prílete z Moskvy: Ruská vakcína zrýchli očkovanie na Slovensku o 40 percent

Prvých 200-tisíc dávok vakcíny Sputnik V priviezol vojenský špeciál.

Igor Matovič a Marek Krajčí počas tlačovky.
Igor Matovič a Marek Krajčí počas tlačovky. Foto: FOTO TASR - František Iván

Slovensko sa už nebude spoliehať iba na vakcíny proti koronavírusu od západných firiem. Už čoskoro budeme mať k dispozícii aj ruský produkt Sputnik V. Po návrate z Moskvy to potvrdil premiér Igor Matovič, podľa ktorého dodávky ruskej vakcíny zrýchlia očkovanie na Slovensku o 40 percent.

Celkovo sú objednané 2 milióny dávok ruskej vakcíny, pričom prvý milión by sa na Slovensko mal dostať v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov.

Vojenský špeciál, v ktorom slovenská delegácia pricestovala z Moskvy, priviezol aj prvých 200-tisíc dávok Sputnika V. V ďalšej várke by malo byť 400-tisíc dávok.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne.

I. Korčok: Účasť premiéra pri prílete Sputnika V nepovažujem za vhodnú

Účasť premiéra Igora Matoviča (OĽANO) pri prílete ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko nepovažuje minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) za vhodnú. Minister to uviedol na sociálnej sieti.

"Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám prišli z iných štátov. Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel," mieni Korčok. Pripomenul, že nejde o pôvod vakcíny, ale o to, či je v Európskej únii riadne registrovaná. "Sputnik V stále o registráciu ani nepožiadal a preto takáto politická pozornosť práve tejto neregistrovanej vakcíne nie je namieste," dodal šéf diplomacie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?