02. 03. 2021 09:55 , článok bol aktualizovaný 02. 03. 2021 11:53 | BRATISLAVA/mm, TASR

PS spúšťa kampaň za odchod Matoviča, tlačiť chce hlavne na SaS a Za ľudí

Poslednou kvapkou bol podľa PS nákup ruskej vakcíny Sputnik V.

Progresívne Slovensko.
Progresívne Slovensko. Foto: TV Markíza

Progresívne Slovensko žiada odchod premiéra Igora Matoviča z funkcie. Hnutie preto zakladá stránku, pomocou ktorej chce docieliť tlak na koaličných partnerov.

„Oddnes spúšťame webstránku www.stacilo.uz. Tu môžu vyjadriť ľudia svoj názor, že nechcú Matoviča na poste premiéra a vytvoriť tak tlak na SaS a Za ľudí, aby tlačili na výmenu premiéra. Ak sa im to nepodarí, mali by odísť z vlády," uviedla predsedníčka PS Irena Bihariová. Zároveň dodala, že hnutie nechce vyvolať predčasné voľby.

 

Strany SaS a Za ľudí podľa PS doteraz odmietali ráznejšie kroky voči premiérovi a ani tým nepodmieňovali svoje zotrvanie vo vláde.

„Sme presvedčení, že ľudia už majú dosť neustáleho chaosu, hádok, obrovského množstva zlyhaní a experimentov Igora Matoviča. Jeho zotrvanie vo funkcii premiéra je už podľa nás neudržateľné a chceme, aby mu to touto formou povedali aj občania,“ vyhlásila Bihariová s tým, že poslednou kvapkou bol nákup ruskej vakcíny Sputnik V.

„Je to neakceptovateľné hazardovanie s ľudskými životmi a zdravím, pretože sprístupňuje občanom vakcínu, ktorej bezpečnosť a účinnosť nie je potvrdená,“ dodala šéfka progresívcov.

Bihariová vyhlásila, že najväčšou hrozbou návratu vlády Roberta Fica je Igor Matovič. „Nechceme tento scenár, nechceme, aby mali ľudia pocit, že jediné, čo im ostalo, je referendum Hlasu a Smeru. Pripravili sme preto podpisovú akciu, vlastný referendový nástroj,“ uzavrela.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?