23. 05. 2021 19:21 , článok bol aktualizovaný 23. 05. 2021 19:55 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Sudca nevyhovel prokurátorovi a šéfa operatívcov NAKA Jána Kaľavského neposlal do väzby

Jeho obvinenie súvisí s vynášaním informácií z pripravovaných akcií.

Bývalý šéf operatívcov protizločineckej jednotky NAKA Ján Kaľavský.
Bývalý šéf operatívcov protizločineckej jednotky NAKA Ján Kaľavský. Foto: TV Markíza

Šéf bratislavských operatívcov protizločineckej jednotky NAKA Ján Kaľavský obvinený zo zneužitia právomoci verejného činiteľa neputuje do väzby. Rozhodol o tom jeden z bratislavských okresných súdov. Dôvodom sú nesplnené materiálne podmienky väzby. Prokurátor podla sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať krajský súd v piatok 28.5, informoval TV Markíza hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak.

Kaľavského zadržali a vypočúvali v piatok, od kedy bol v cele policajného zaistenia. Prokurátor pre neho následne žiadal väzbu. Obvinenie má súvisieť s údajným vynášaním informácií z pripravovaných zadŕžacích akcií NAKA. Na zozname mal mať aj Petra Košča, ktorý je na úteku.

"Môj klient vyvracia všetky obvinenia. Pokiaľ ide o vynášanie informácií z titulu svojej funkcie, tieto skutočnosti zmysluplne vysvetlil," uviedla pred rozhodovaním o väzbe Kaľavského obhajkyňa Eva Mišíková. Bývalá prokurátorka sa zároveň posťažovala na to, že o rozodovaní o väzbe sa dozvedela iba dve hodiny pred začiatkom a ani krátko pred ním nevedela, aký typ väzby pre jej klienta prokurátor žiadal.

Mišíková po rozhodnutí súdu uviedla, že Kaľavský odchádza z policajného zboru.

 

Fotografia auta

Získali sme fotografiu auta, na ktorom jazdí Ján Kaľavský. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nestálo pred domom Petra Košča neďaleko Pezinka. Podľa zdroja, ktorý nám ich poskytol, mal byť šéf operatívcov u neho na návšteve v poslednú októbrovú nedeľu okolo obeda.

Malo to byť len pár dní po tom, čo NAKA zadržala špeciálneho prokurátora. V marci však pribudlo Dušanovi Kováčikovi ďalšie stíhanie a tu sa už po jeho boku objavuje aj Peter Košč. Vinia ho práve z podplácania Kováčika. Košča doteraz nemajú, je na úteku.

V tejto súvislosti sa objavili informácie, že Košč o akcii vedel, a preto ušiel. Jána Kaľavského sme pre fotografie kontaktovali ešte v marci. Pýtali sme sa ho na to, aký má s Koščom vzťah a o čom sa spolu rozprávali. Dodnes neodpovedal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?