23. 05. 2021 23:26 , článok bol aktualizovaný 24. 05. 2021 10:26 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Milionár Zoroslav Kollár ide opäť do väzby

Vo štvrtok ho z nej pritom pustili.

Zoroslav Kollár.
Zoroslav Kollár. Foto: TV Markíza

Podnikateľ Zoroslav Kollár, ktorého vo štvrtok prepustili z väzby, len aby ho pred jej bránami opäť zadržali, sa vracia za mreže. Väzobne stíhaný bude v súvislosti s obvineným za obchodovanie s ilegálne vyrobenými cigaretami. Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová uvalila na Kollára okrem iného aj kolúznu väzbu. Podnikateľ podal sťažnosť, posledné slovo tak bude mať Najvyšší súd SR, informuje portál noviny.sk.

„Dôvodmi na väzobné stíhanie sú kolúzna a preventívna väzba," potvrdil obhajca Zoroslava Kollára Adrián Kucek. Dodal, že jeho klient sa s týmto rozhodnutím nestotožňuje a aj preto podal voči nemu sťažnosť.

Momentálne sa Zoroslav Kollár nachádza v banskobystrickom ústave na výkon väzby. „Priebežne sa vykonávajú procesné úkony, aj pán prokurátor navrhol vykonanie ďalších procesných úkonov,“ spresnil Kucek.

Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Zoroslava Kollára spolu s Davidom Lindtnerom v tejto veci pustili vo štvrtok (20. 5.) z väzby na slobodu.

Od marca čelí Zoroslav Kollár aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.

V druhom prípade, za ktorý putuje do väzby tentokrát, mal podľa vyšetrovateľa spolu s podnikateľom Tomášom Rajeckým údajne podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby cigariet.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?