14. 08. 2021 08:58 , článok bol aktualizovaný 14. 08. 2021 18:50 | BRATISLAVA/TASR

ŠTS vzal Petra Petrova alias Tigra a ďalšie tri osoby do väzby

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, traja obvinení podali proti nemu sťažnosť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Billion Photos

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v sobotu podvečer rozhodol o vzatí do väzby podnikateľa Petra Petrova prezývaného Tiger a ďalšie tri osoby. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Osoby sú obvinené zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Trestná činnosť má súvisieť s obstarávaniami na Ministerstve vnútra SR a úrade práce, sociálnych veci a rodiny.

"Dôvodom väzby u všetkých obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. U obvineného Petra P. bol konštatovaný aj dôvod útekovej väzby," spresnila Kudjáková. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, traja obvinení podali proti nemu sťažnosť. Rovnako podal sťažnosť aj prokurátor proti neakceptovaniu kolúznej väzby. "O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR. Obvinený Peter Petrov sa vzdal práva podať sťažnosť," dodala Kudjaková.

Peter Petrov.
Peter Petrov. Foto: Ministerstvo vnútra SR
 

NAKA zasahovala vo štvrtok od skorých ranných hodín na viacerých miestach Bratislavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Obvinených je 11 osôb z viacerých trestných činností.

Medzi obvinenými je aj svedok-kajúcnik v policajných kauzách Peter Petrov alias Tiger.

Deväť osôb polícia zadržala, jedna osoba je mimo Slovenska a jedna osoba, spomínaný Peter Petrov, bola do štvrtka v pátraní. Napokon ho vo štvrtok zadržala zásahová jednotka NAKA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?