27. 09. 2021 11:44 , článok bol aktualizovaný 27. 09. 2021 17:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Fico u Čaputovej: Prezidentka si zatvára oči pred realitou. Musí sa zasadiť za predčasné voľby

Čaputová chce hovoriť aj s Kollárom a Pellegrinim.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozprávala s premiérom Eduardom Hegerom aj s lídrom Smeru Robertom Ficom. Témou avizovaného stretnutia bolo dianie v bezpečnostných zložkách a celková situácia na Slovensku. S politikmi hovorila, ako upokojiť situáciu v krajine.

V stretnutiu sa na sociálnej sieti vyjadril Robert Fico. Prezidentke zdôraznil nárast frustrácie ľudí a nevyhnutnosť prezidentského úradu dôrazne reagovať na útoky vládnej koalície na sociálny štát a neschopnosť vlády riešiť sociálne výzvy. Ak vláda nebude pod kritikou prezidentského úradu, podľa Fica spustí rekordnú vlnu zdražovania s drastickými dopadmi na životnú úroveň obyvateľstva.

„Pani prezidentke som uviedol celý rad príkladov manipulácií trestných konaní, zneužívania právomocí verejných činiteľov, korumpovania udavačov a nespravodlivostí, ktoré vyžadujú kritiku z úst hlavy štátu,“ dodal Fico. Podľa neho si Čaputová zatvára oči pred realitou.

Jedinou cestou sú preto podľa Fica predčasné voľby. Čaputovej vytkol, že referendum o predčasných voľbách zmarila, keď ho dala na Ústavný súd. Dodal, že chystajú ďalšie akcie smerujúce k referendu o predčasných voľbách. V októbri a novembri tohto roka Smer mieni zorganizovať protesty. „Budeme naďalej robiť nekompromisnú opozičnú a ľavicovú politiku, ktorej cieľom bude aj prezidentský úrad, pokiaľ bude prezidentka pokračovať vo svojich postojoch,“ dodal Fico.

Čaputová sa zatiaľ k stretnutiam s politikmi nevyjadrila. Očakáva ešte návštevu Borisa Kollára a Petra Pellegriniho.

Dianie v orgánoch činných v trestnom konaní riešila aj Bezpečnostná rada SR. Rozhodla o vzniku pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorá začala fungovať minulý týždeň. Pripraviť má konkrétne návrhy zmien na zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry.

V utorok 28.9. vystúpi Čaputová v Národnej rade so správou o stave republiky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?