23. 10. 2021 15:12 | BRATISLAVA/TASR

VIDEO: Auto v Ivanke pri Dunaji vošlo rovno pod vlak, vodič nehodu neprežil

Mercedes šoféroval 67-ročný muž, ktorý nečakal na vypnutie signalizácie a po prvom vlaku sa rozhodol prejsť priecestím.

Zrážka vlaku s autom v Ivánke pri Dunaji.
Zrážka vlaku s autom v Ivánke pri Dunaji. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj

Na železničnom priecestí na Poľovníckej ulici v Ivanke pri Dunaji vyhasol v sobotu predpoludním jeden ľudský život. Dopravnú nehodu po zrážke s vlakom neprežil 67-ročný muž. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Takto dopadlo auto po zrážke s vlakom.
Takto dopadlo auto po zrážke s vlakom. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj
 

„Podľa doterajších informácii 67–ročný vodič vošiel napriek funkčnej signalizácii autom na železničné priecestie. Tam, bohužiaľ, došlo k stretu s vlakom, ktorý prechádzal uvedeným úsekom smerom na obec Bernolákovo. Po zrážke utrpel vodič osobného motorového vozidla zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom,“ približuje polícia. Bližšie informácie v súčasnosti neposkytuje.

Na videu nižšie je vidieť, že auto sa rozhodlo prejsť priecestím po tom, čo ním prešiel nákladn vlak. Vodič nečakal na vypnutie signalizácie, čo bola chyba, nakoľko z druhej strany sa rútil ďalší vlak.

 

Polícia v tejto súvislosti opätovne vodičom pripomína, že je zakázané vchádzať na priecestie, ak sa dáva výstraha dvoma červenými, striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia. Rovnako to platí v prípade, ak sa spúšťajú, sú spustené alebo sa dvíhajú závory a je vidieť alebo počuť prichádzajúci vlak, prípadne je počuť jeho húkanie a pískanie.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?