28. 10. 2021 09:04 , článok bol aktualizovaný 28. 10. 2021 13:59 | PEZINOK/TASR

Obhajcovia bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku žiadajú oslobodenie spod obžaloby

Na súd eskortovali aj bosa Ľubomíra Kudličku.

Šéf zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička.
Šéf zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička. Foto: TASR

Všetci traja advokáti bosa zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomíra Kudličku trvajú na jeho oslobodení spod obžaloby. Dôvodom sú procesné chyby, ktoré podľa nich vznikli v prípravnom konaní pri zabezpečovaní dôkazov. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku to uviedol advokát Ľubomíra Kudličku Ján Gereg.

Obžaloba sa podľa Gerega odvoláva na procesne nerelevantné dôkazy. „Poukazujeme na spôsob výsluchov svedkov, ktorí boli pôvodne v tomto konaní v procesnom postavení obvinených osôb. Následne boli vypočúvaní ako svedkovia, pričom svedkovia nevypovedali len za pomoci poznámok, ktoré sú pri výpovedi prípustné, ale išlo o vopred pripravené výpovede, ktoré predniesli ako súvislý text a takto boli následne protokolované,“ argumentoval Gereg. Pre procesné chyby preto obhajoba Ľubomíra Kudličku žiada oslobodenie spod obžaloby. Podľa nej obžaloba nestojí na zákonných dôkazoch.

Ľubomír Kudlička čelí obžalobe z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, poškodzovania cudzej veci, z trestného činu ublíženia na zdraví a vydierania.

Pojednávanie s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov vrátane jej bosa Ľubomíra Kudličku sa na ŠTS začalo vo štvrtok ráno. Pred senát ŠTS sa postavilo 16 osôb, ktorým obžaloba pripisuje 24 skutkov. Spolu s nimi čelí obžalobe aj advokát Martin Ribár, ktorý mal pre takáčovcov vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

Takáčovci čelia obžalobe napríklad z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z majetkovej trestnej činnosti, trestného činu ublíženia na zdraví, nátlaku, z trestného činu všeobecného ohrozenia, vydierania, nedovoleného ozbrojovania, krivého obvinenia či krivej výpovede.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?