24. 11. 2021 19:11 | BRATISLAVA/TV Markíza

Poslanci si vypočuli príbehy ľudí, ktorým hrozia vysoké tresty za prechovávanie drog. Pomôcť by mohla novela

Podľa právnika je však nedostatočná a prináša nové absurdity.

Príbuzná jedného z tých, ktorých prichytili s drogami.
Príbuzná jedného z tých, ktorých prichytili s drogami. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Bojujú za svojich príbuzných. Matky a manželky ľudí pristihnutých s malým množstvom marihuany sa stretli s poslancami.

Zákonodarcovia si vypočuli príbehy rôznych ľudí, ktorí čelia dlhoročným trestom za prechovávanie malého množstva drogy. Novela trestného zákona by im mohla pomôcť.

Magdaléna Kulinová je mama Róberta Džunku z Košíc. Dvadsiatnik sedí tretí rok vo väzbe za prechovávanie malého množstva marihuany. Za to, že ho policajti chytili už druhýkrát, mu hrozí 15 rokov za mrežami.

Návrh poslancov znižuje tresty za prechovávanie malého množstva drog. O novele zákona by sa v parlamente mohlo hlasovať ešte tento týždeň.

Ak návrh neprejde, tak by sa o ňom nemohlo hlasovať najbližší polrok. Ministerka spravodlivosti pritom pripravuje rozsiahlu novelu trestných kódexov, ktoré by sa na drogovú problematiku mali pozrieť hlbšie.

Podľa viacerých však návrh prináša nové absurdity. Jednou z nich má byť to, že ako pestovateľ marihuany pre vlastnú spotrebu môžete skončiť s prísnejším trestom ako drogový díler, ktorému zhabali kokaín za 2500 eur.

Pojednávanie s Robom Džunkom pokračuje už vo štvrtok (25. 11.). Na košickom okresnom súde by sa mal dozvedieť, či strávi niekoľko nasledujúcich rokov za mrežami.

Viac v reportáži Adela Ghannama.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?