30. 11. 2021 08:54 , článok bol aktualizovaný 30. 11. 2021 15:13 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Pre zákazky Národnej diaľničnej spoločnosti skončilo po razii NAKA v putách osem ľudí

Akcia prebiehala v Bratislave, Trenčíne, v Žiline a aj na východe Slovenska.

Zásah NAKA u diaľničiarov.
Zásah NAKA u diaľničiarov. Foto: Facebook/Polícia SR

Osem ľudí skončilo v putách. Zadržali ich príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Tí opäť zasahovali v súvislosti so zákazmi v Národnej diaľničnej spoločnosti.

V teréne boli od rána. Takmer stovka policajtov operovala po celom Slovensku. Národnej kriminálne agentúre sekundovali aj špeciálne vycvičení muži z Lynx commanda.

Podľa hovorkyne Jany Tökölovej vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a s tým súvisiacich trestných činov vykonáva dozor prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Štefan Hamran potvrdil, že zadržali ôsmich, obvinení sú deviati ľudia. Mená policajný prezident a ani prokuratúra zatiaľ neprezradili. Nedozvedeli sme sa ani to, s čím razia súvisela. Je to už štvrtý takýto zásah, ktorý sa týka diaľničiarov. Tí nám potvrdili, že s vyšetrovateľmi budú plne spolupracovať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza
 

Vyšetrovanie odštartovalo trestné oznámenie samotnej NDS. Podozrenia sa týkajú mnohých obstarávaní. Napríklad vlaňajšia septembrová akcia súvisela s predraženým nákupom kamier za desiatky miliónov eur.

Vtedy NAKA prehľadávala aj nitriansky Bonul, ktorý patrí Bödörovcom. „Spoločnosť bola vyzvaná na vydanie účtovných dokladov a NAKA poskytuje plnú súčinnosť pri vyšetrovaní,“ napísala vtedy v stanovisku spoločnosť.

Pred niekoľkými mesiacmi vyšetrovateľ z NAKA obvinil z machinácií pri verejnom obstarávaní a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku niekoľko exfunkcionárov akciovky. Trestnú činnosť mali páchať ako organizovaná skupina.

Systém rozdeľovania lukratívnych kšeftov mal podľa portálu aktuality.sk fungovať tak, že zákazku účelovo rozdelili na menšie, aby sa na ne nevzťahovali prísnejšie pravidlá. Potom ich prihrali vybraným dodávateľom.

Tökölyová dodala, že vzhľadom na prebiehajúce úkony v súčasnosti nie je možné poskytnúť bližšie informácie, aby sa nezmarilo trestného konanie.

Tému spracovala Zuzana Ferenčáková.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?