02. 12. 2021 16:05 , článok bol aktualizovaný 02. 12. 2021 17:07 | BRATISLAVA/mm

Nemali sme prijať lockdown pre všetkých, jeho predĺženie už nepodporíme, vyhlásil Sulík

Na Slovensku platí dvojtýždňový lockdown od 25. novembra.

Richard Sulík.
Richard Sulík. Foto: TASR

Richard Sulík už nepodporí lockdown pre všetkých. Podľa jeho vyjadrení bola chyba, že ho schválili v tejto forme už pred týždňom. Predseda SaS však nepotvrdil, že bude ďalšie predĺženie úplne vetovať, čím by mu prakticky zabránil.

„Zatvorené obchody pre všetkých považujem za chybu, podporujeme tým len zahraničné reťazce,” vyhlásil na tlačovej konferencii.

Na Slovensku platí dvojtýždňový lockdown od 25. novembra. Po jeho prijatí sa začali ozývať hlasy, že to nebude stačiť a politici ho predĺžia o ďalších 14 dní. Ak by takáto situácia nastala, tak by Sulík žiadal, aby uzavretie krajiny neplatilo pre zaočkovaných a prekonaných. Ďalšia koaličná strana Za ľudí tento postup presadzuje už od počiatku.

Sulík pokračoval, že pri dobre myslených plánoch by sa malo dbať na to, aby sa nerozvrátili verejné financie. Reagoval tak na 500-eurové poukazy pre seniorov pri očkovaní.

„Minulý pondelok na koaličnej rade došiel Igor Matovič (OĽANO) s návrhom 300 eur, tam sme sa dohodli na 150 eurách. Potom neplatilo ani 300, ani 150 eur, ale 500 eur. Neviem, kde došiel na tú sumu,“ povedal. SaS podľa jeho slov ponúkla 150 eur, aby došlo ku kompromisu a k "pokoju v rodine", čiže v koalícií.

Zároveň dodal, že je proti povinnému očkovaniu. „Je to môj názor. Ako strana budeme na túto tému čoskoro diskutovať, potom sa vyjadríme a zaujmeme stanovisko,“ konštatoval Sulík.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?