09. 12. 2021 11:41 | DUBAJ/tvnoviny.sk

Hľadaný Výboh pózuje vysmiaty na fotke. Interpol tvrdí, že mu „ide po krku“

Miroslava Výboha by chcela mať NAKA a špeciálna prokuratúra na Slovensku.

Miroslav Výboh (vpravo) s pilotom Ferrari Charlesm Leclercom (vedľa neho vľavo).
Miroslav Výboh (vpravo) s pilotom Ferrari Charlesm Leclercom (vedľa neho vľavo). Foto: Instagram/charlesleclerc16

Miroslav Výboh je definitívne v Dubaji a nevyzerá to, že by sa skrýval. Na sociálnej sieti sa objavila fotografia, na ktorej si medzinárodne hľadaný oligarcha vychutnáva spoločnosť jazdca Formuly 1 v luxusnej reštaurácii. Slovenská ústredňa Interpolu nás uistila, že vo veci Výbohovho zadržania vyvíja maximálne úsilie. Medzičasom na Výboha prokurátor podal obžalobu za to, že údajne sprostredkoval úplatok pre Petra Pellegriniho.

Miroslava Výboha by chcela mať NAKA a špeciálna prokuratúra na Slovensku. Namiesto toho však oligarcha pózuje na fotografii s jazdcom F1 Charlesom LeClercom. Na fotografiu upozornil portál aktuality.sk.

Samotný Miroslav Výboh je veľkým nadšencom automobilového športu. Podľa stránky Ferrari sa sám zúčastňuje na amatérskych pretekoch. Má ich za sebou takmer 30, a tak nie je prekvapením, že sa pohybuje v spoločnosti vrcholových jazdcov. Otázne však je, ako sa medzinárodne hľadaný obvinený môže slobodne pohybovať v krajine, v ktorej má Interpol svoju pobočku.

Miroslava Výboha viní prokurátor z toho, že údajne slúžil ako prostredník medzi IT podnikateľom Michalom Suchobom a vtedajším štátnym tajomníkom na rezorte financií Petrom Pellegrinim. Úplatok 150-tisíc eur si vraj Pellegrini prevzal vo fľaši od šampanského. Vo veci bol nedávno na NAKA aj vypovedať ako svedok. „Ako svedok aj odchádzam, nie je mi nič kladené za vinu,“ uviedol po výsluchu.

Podľa našich informácií totiž vyšetrovateľka nemá proti Pellegrinimu priamy dôkaz. Miroslava Výboha krátko po jeho výsluchu teda obžalovali bez toho, aby stíhali expremiéra, pre ktorého zrejme Výboh úplatok prevzal.

Obhajoba Miroslava Výboha v stredu médiá informovala, že na ich klienta bola podaná obžaloba bez toho, aby dostal možnosť vypovedať. Špeciálny prokurátor to odmieta a dopĺňa, že je všetka komunikácia polície a prokuratúry s Výbohom zdokumentovaná.

Viac sa o prípade dozviete z reportáže Adela Ghannama.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?