07. 06. 2016 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mierna zima sa prejaví v peňaženkách: Za teplo budú vracať preplatky

Za trojizbový byt zaplatíme od začiatku roka o 10 eur nemej iba na kúrení.

Kúrenie - ilustračná snímka.
Kúrenie - ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Po plyne klesajú náklady aj na kúrenie. Teplárenské spoločnosti avizujú mimoriadne výpadky v odbere tepla. Mierna zima sa tak postarala aj o nižšie účty za kúrenie.

Kotolne sa túto zimu rozhodne nepretrhli. Januárové mrazy ešte zvýšili výkony kotlov. Potom to už ale bolo skôr o temperovaní, ako o poriadnom kúrení. Výsledok? Po minuloročných preplatkoch, budú teplárne ľuďom vracať peniaze aj za tento rok.

Zatiahnuté kohútiky tak šetria aj naše peňaženky. Za trojizbový byt zaplatíme od začiatku roka o 10 eur nemej iba na kúrení.

Ako to ale bude s preplatkami za kúrenie sa dá definitívne povedať až na konci roka. November a december totiž ešte môžu vykurovaciu sezónu predražiť, už teraz je však jasné, že celkové náklady na bývanie klesajú.

Voda, plyn, elektrina, kúrenie trápia rodinné rozpočty podľa ekonómov stále menej a menej aj v porovnaní s celkovými výdavkami domácností.

Úspory sa nekončia len centrálnym vykurovaním, vďaka regulačnému úradu sa môžu na zlacňovanie tešiť aj domácnosti s vlastným kúrením. Od 4.júla totiž klesnú o necelých päť percent aj ceny za plyn.

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?