05. 11. 2016 13:33 | BRATISLAVA/TASR

Z Bratislavy by sa mohlo lietať do ďalších zajímavých destinácií

Vedenie tvrdí, že do Teheránu a Bejrútu by sa mohlo začať lietať na budúci rok.

Teherán
Teherán Foto: Shutterstock.com

Z bratislavského Letiska Milana R. Štefánika by sa mohlo lietať do Teheránu v Iráne a do Bejrútu v Libanone. O tieto dve nové letecké linky sa momentálne letisko podľa jeho šéfa Ivana Trhlíka usiluje. Spustiť by sa mohli v priebehu budúceho roka. "Je možné, že Bejrút ešte tento rok," uviedol pre TASR Trhlík.

Keďže ide o linky, ktoré budú prevádzkovať letecké spoločnosti, ktoré doteraz do Európy nelietali, chýbajú im niektoré technické povolenia, ktoré vyžaduje Európska agentúra pre bezpečnosť. "Tak na tom spoločne pracujeme a verím, že po získaní týchto certifikátov už nič nebude brániť tomu, aby začali lietať," opísal Trhlík.

Bratislavské letisko pritom tento týždeň spustilo tri nové letecké linky - do srbského mesta Niš, na letisko Eilat-Ovda v Izraeli a na letisko Leeds-Bradford vo Veľkej Británii.

Zároveň je od 17. decembra ohlásený štart nového spojenia do Kyjeva na Ukrajine a na rok 2017 sú už naplánované aj dve ďalšie linky. Prvou je spojenie do Tuzly v Bosne a Hercegovine, ktoré sa má spustiť od 27. marca a od 30. júna sa pridá aj linka do poľskej Varšavy.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?