08. 12. 2016 12:53 | BRATISLAVA/TASR

Toto je desať byrokratických nezmyslov roka: Rozhodnite o tom najväčšom

Výber byrokratických absurdít je aj v tomto roku pestrý.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shuterstock.com

Podnikatelia majú už piatykrát možnosť hlasovať za Byrokratický nezmysel roka a prostredníctvom tejto anticeny upriamiť pozornosť kompetentných na legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku. Výber byrokratických absurdít je aj v tomto roku pestrý.

Podnikatelia zaslali do tohtoročnej ankety 49 námetov, z ktorých zástupcovia podnikateľských organizácií vybrali finálovú desiatku. "Výber byrokratických nezmyslov aj v tomto roku odzrkadľuje celú škálu problémov, s ktorými sa musia podnikatelia vedieť vyrovnať, ak chcú na Slovensku podnikať a dodržiavať pravidlá.

V porovnaní s minulými ročníkmi možno vidieť dva trendy - rozširuje sa spektrum problémov, na ktoré podnikatelia poukazujú a medzi nomináciami sa, žiaľ, objavuje značné zastúpenie problémov, ktoré možno označiť za nové, pretože vznikli v dôsledku legislatívy prijatej v nedávnom období," konštatuje Ján Solík, predseda Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

"Lepšia regulácia a odstraňovanie nezmyselnej byrokracie je bezpochyby beh na dlhé trate. Pestrá zmes tohtoročných nominácií je dôkazom, že tvorivosť autorov regulácií - v negatívnom slova zmysle - je univerzálna naprieč verejnou správou.

Do 29.12.2016 môžu všetci záujemcovia dať svoj hlas jednému z desiatich "favoritov", ktorých vybrali podnikateľské organizácie na základe podnetov od podnikateľov. Hlasovať za Byrokratický nezmysel roka 2016 možno na www.byrokratickynezmysel.sk.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?