09. 02. 2017 06:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bratislavčania, ktorí túto zimu kúrili menej, aby ušetrili, zostanú sklamaní

Odborník tvrdí, že Ich snaha o úsporu sa na faktúrach prejaví menej viditeľne.

Radiátor - ilustračné foto.
Radiátor - ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Šok z vysokých cien za energie pokračuje ďalej. Po plyne, elektrine a vode sú tisícky domácností vystrašené aj z cien za teplo. V Bratislave sa zvýši fixná zložka na faktúrach takmer o polovicu.

Regulačný úrad ale Bratislavčanov upokojuje, situácia vraj nie je taká kritická, ako sa zdá na prvý pohľad.

Trojstranové rozhodnutie Regulačného úradu urobilo rozruch v bratislavských bytovkách, ale aj v školách a na úradoch. Úradníci totiž odsúhlasili Bratislavskej teplárenskej výrazné zvýšenie fixných poplatkov za teplo.

Kým doteraz sa ich cena držala okolo 135 eur, najbližšie štyri roky stúpne až na 194 eur.

Zaskočení zostali najmä dôchodcovia, ktorí sa so žiadosťou o pomoc obrátili na mestských poslancov.

Bratislavská teplárenská dodáva teplo do piatich veľkých mestských častí. Regulačný úrad ale naznačuje, že vysokých fixných poplatkov sa netreba obávať. Výslednú cenu na faktúrach za teplo totiž až z dvoch tretín ovplyvňuje variabilná zložka a práve jej cena pôjde nadol.

Regulačný úrad tak tvrdí, že výsledná cena, ktorú si nájdete na faktúrach za teplo, bude v tomto roku približne taká istá ako to bolo v roku 2016.

Odborník na energie upozorňuje, že zmenu výpočtu cien pocítia negatívne hlavne ľudia, ktorí kúrili menej a takto sa pokúšali ušetriť.

Po novom sa ich snaha o úsporu prejaví na faktúrach menej viditeľne.

To, či Bratislavčanom ceny za teplo zostanú približne na rovnakej úrovni ako to sľubuje Regulačný úrad, budeme sledovať.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?