23. 03. 2017 14:53 | BRATISLAVA/TASR

Z Bratislavy môžu ľudia od nedele využiť 44 pravidelných liniek do 41 destinácií

Novinkami sú linky do Tuzly v Bosne a Hercegovine, do Klužu-Napoca v Rumunsku a od 30. júna aj nové linky do Sofie a Varšavy.

Policajt na letisku M.R. Štefánika v Bratislave (ilustračná snímka)
Policajt na letisku M.R. Štefánika v Bratislave (ilustračná snímka) Foto: TASR

Z bratislavského Letiska Milana R. Štefánika budú môcť cestujúci od nedele 26. marca využiť 44 pravidelných liniek do 41 destinácií v 22 krajinách. Prináša ich nový letný letový poriadok, ktorý vstupuje v tento deň do platnosti. Okrem iného zavádza aj nové pravidelné linky do Bosny a Hercegoviny, či do bulharskej Sofie alebo do Varšavy v Poľsku.

Podľa generálneho riaditeľa letiska Ivana Trhlíka tak Bratislava ponúkne v porovnaní s minuloročným letným letovým poriadkom viac letov. "Kým tento rok majú cestujúci k dispozícii 41 destinácií v 22 krajinách, vlani to bolo 30 destinácií v 15 krajinách," vyčíslil Trhlík.

Novinkami sú podľa jeho slov linky spoločnosti Wizz Air do Tuzly v Bosne a Hercegovine, do Klužu-Napoca v Rumunsku a od 30. júna aj nové linky do Sofie a Varšavy.

"V porovnaní s minuloročným letom pribudla aj linka Wizz Air do Kyjeva na Ukrajine a linky Ryanairu do Nišu v Srbsku a Leeds-Bradfordu vo Veľkej Británii," doplnil Trhlík.

Pravidelné linky a pravidelné charterové linky tak bude počas jari a leta prevádzkovať z Bratislavy sedem leteckých spoločností. Do ponuky letných liniek sa podľa letiska vracajú napríklad letecké spojenia na Korfu, do Malagy, na Mallorku, do Paríža-Beauvais, Trapani či Alghera od spoločnosti Ryanair.
Letový poriadok sa mení so zmenou času zo zimného na letný a naopak, teda pravidelne dvakrát ročne. Letný letový poriadok pre Letisko Bratislava bude platiť od 26. marca 2017 do ďalšej zmeny času, teda do 28. októbra 2017.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?