04. 07. 2017 07:00 | BRATISLAVA/zg

Chcete ísť na víkend k moru a nešoférovať? Bude vás to stáť iba pár eur

Súkromný dopravca totiž zavádza posilové linky do viacerých destinácií.

Pohľad na pláž v Splite.
Pohľad na pláž v Splite. Foto: Madrugada Verde/shutterstock.com

Jadranské more má pre nás prívlastok aj slovenské more. Hoci na sever Chorvátska k moru prídete do ôsmich hodín, nie každý z nás má auto resp. prostriedky na to, aby si mohol zaplatiť ubytovanie alebo dôvod je úplne prostý - chcete si iba na víkend odskočiť k moru.

Na cestu môžete využiť aj služby súkromného prepravcu, ktorý ponúka víkendovú cestu do všetkých destinácií za 39 eur. Spoločnosť RegioJet sa pre tento krok rozhodla preto, lebo ich linka z Bratislavy do Splitu sa stretla u cestujúcich s nečakaným záujmom a firma pre všetky spoje nasadila posilové autobusy.

Ak cestuje do Chorvátska, mali by ste si zapamätať dve dôležité telefónne čísla.

Do autobusu si sadnete v piatok večer o 20.30 v Bratislave a v sobotu medzi 09.00 - 10.00 h budete pri Jadrane, kde môžete stráviť celý deň pri pláži a kúpaním v mori. Večer po 20.00 h sa vydáte opäť na cestu do Bratislavy, kde budete v nedeľu dopoludnia okolo 09.45 h.

Ako to funguje?

Hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj lístok si môžete kúpiť cez internet, ale má to však jednu podmienku - nebudete ho môcť meniť alebo stornovať.

Promenáda v Splite.
Promenáda v Splite. Foto: Quaoar/shutterstock.com
 

Prvýkrát si môžete takýto lístok kúpiť už tento štvrtok (6. 7.), a to v prípade dostupnosti voľných miest na cestu na budúci víkend - teda 14. až 16. júla. Spiatočné cestovné lístky sa budú predávať do vyčerpania voľnej kapacity spojov.

Žlté autobusy jazdia na linke z Bratislavy na chorvátske pobrežie každý týždeň od piatka 26. mája do 1. októbra 2017. Cestujúcich privážajú do Zadaru, Sukošanu, Biogradu na Moru, Pakoštane, Vodíc, Šibeníku, Primoštenu, Trogiru, Kaštela a Splitu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?