25. 08. 2017 17:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

FlixBus chce ovládnuť aj Slovensko. Regiojet chystá odvetu

Porovnali sme, kto je lacnejší.

FlixBus chce ovládnuť aj Slovensko. Regiojet chystá odvetu
FlixBus chce ovládnuť aj Slovensko. Regiojet chystá odvetu Foto: TV Markíza

Slovensko sa stalo bojiskom žltých a zelených autobusov. Dve nízkonákladovky sa snažia ovládnuť trh. Lístky sú lacné, dostupných miest pribúda a zvyšuje sa komfort cestujúcich.

Na cestách stoja Nemci proti Čechom. Zelené autobusy FlixBusu proti žltým od Regiojetu.

Nemci sa smelými plánmi netaja. „Naším cieľom je byť jednotkou na kľúčových linkách do roku 2018," povedal šéf FlixBusu pre Česko a Slovensko Pavel Prouza. Doma už jednotkou sú, rýchlo preberajú trh u nás aj v Česku.

Regiojet chystá odvetu. Drží dole ceny a zrýchľuje wi-fi. Tvrdí, že ak mu Nemci zoberú trh, bojisko prenesie k nim domov. „Pošleme všetky autobusy do Nemecka. Tam nás budú vítať s otvorenou náručou," povedal majiteľ Regiojetu Radim Jančura.

Porovnali sme, kto je lacnejší. Zvolili sme ceny jednosmerných lístkov z Bratislavy do Prahy na najbližší pondelok. FlixBus ich dnes popoludní predával po 9, Regiojet v priemere po 13 eur. Žlté autobusy jazdia ale častejšie.

Vojna nízkonákladoviek môže mať prvé obete medzi menšími prepravcami. „Nás potápajú," hovorí  autodopravca František Kováčik.

Flixbus, na rozdiel od Regiojetu, nemá zatiaľ licenciu na vnútroštátnu dopravu. Ako však vidieť na tomto zábere, pod jeho farbami jazdia autobusy minimálne jednej licencovanej firmy zo Slovenska. Dá sa teda čakať prienik aj na domáce linky.

 
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?