29. 08. 2017 19:25 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Železnice pred začiatkom školského roka vypravia mimoriadne vlaky

Upozorňujú ale, že miesta na sedenie sa rýchlo míňajú, lístok by ste si mali preto zakúpiť čo najskôr.

Vlak InterCity na trati Bratislava - Košice.
Vlak InterCity na trati Bratislava - Košice. Foto: TASR

Predĺžený víkend pred koncom prázdnin a začiatok školského roka je dôvodom, prečo železnice už od štvrtka posilnia vlakové spojenia.

„ZSSK pre začiatkom roka pripravila 15 mimoriadnych vlakov. Posilňujeme desiatkami vozňov všetky vlaky od osobných až po kategóriu intercity. Vo štvrtok sú to tri mimoriadne vlaky, ktoré idú z Bratislavy do Košíc, Žiliny a do Humenného," povedal hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Najviac posilových vlakov pôjde v nedeľu, kedy železnice očakávajú najväčší záujem cestujúcich, najmä v smere z východného Slovenska do Bratislavy. Do bežnej ponuky spojení pribudne z Košíc aj jeden EuroCity vlak do Prahy a na rôznych tratiach po celom Slovensku pribudne šesť regionálnych rýchlikov, tri rýchliky a dva regionálne expresy.

„Regiojet bude tiež posilňovať vlaky, ktoré jazdia medzi Košicami a Prahou, a to trikrát denne v každom smere. Takisto medzi Brnom, Bratislavou a Prahou. Situáciu operatívne sledujeme a tak, ako sa budú tie vlaky zaplňovať, tak pred odjazdom dáme do predaja ešte na každý spoj nejaké posilnené vozne," vyhlásil hovorca súkromného prepravcu Aleš Ondrůj.

Ak chcete cestovať vlakmi zadarmo, je dôležité, aby ste nezabudli, že na bezplatnú prepravu je dôležité sa zaregistrovať, prípadne si túto registráciu pred začiatkom školského roka znova predĺžiť.

Ak si túto povinnosť odložíte, dávajte pozor, aby ste sa potom nedostali do problémov. Žiaci majú preukaz platný najneskôr do konca augusta a vysokoškoláci do konca septembra.

Ak už teraz viete, že budete v najbližších dňoch cestovať vlakom, s vybavovaním nového preukazu a predovšetkým s rezerváciou cestovného lístka by ste nemali čakať.

„Pretože miesta sa nám míňajú, a ak chce mať človek istotu miesta na sedenie, tak čo najskôr si lístok zakúpiť," radí na záver Tomáš Kováč.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?