07. 11. 2017 13:11 | BRATISLAVA/TASR

Z Bratislavy sa bude dať lietať s prestupom na druhý koniec sveta

Umožní to codeshare dohoda medzi leteckou spoločnosťou flydubai a Emirates.

Pohľad na singapurskú časť Marina Bay.
Pohľad na singapurskú časť Marina Bay. Foto: Noppasin /shutterstock.com

Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika budú môcť cestujúci letieť s jedným prestupom napríklad aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórey či do Vietnamu a na Filipíny.

Umožní to codeshare dohoda medzi leteckou spoločnosťou flydubai a Emirates, ktorá začne platiť od 8. novembra aj pre lety z Bratislavy.

"Cestujúci z Bratislavy budú môcť s prestupom v Dubaji využiť nielen súčasnú sieť liniek flydubai, ktorá už teraz umožňuje prestupné lety z Bratislavy napríklad do thajského Bangkoku, na Maledivy, Zanzibar, do Ománu, na Srí Lanku a desiatok ďalších destinácií, ale vďaka službe 'zdieľania kódu - codeshare' budú môcť využiť aj sieť liniek spoločnosti Emirates," vysvetlila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Bude podľa jej slov možné letieť v rámci jednej letenky a s batožinou, ktorá smeruje z Bratislavy až do cieľovej destinácie cestujúceho. Aerolínie nadviazali spoluprácu na princípe codeshare, čo znamená, že cestujúci môžu pri rezervácii leteniek využiť sieť liniek oboch leteckých spoločností.

To znamená, že ľudia budú môcť letieť z Bratislavy aj do Bangladéšu, na Filipíny, ale aj do Ugandy, Tadžikistanu, Somálska, Eritrey a do vyše stovky ďalších miest.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?