20. 12. 2017 15:18 | BRATISLAVA/TASR

Električky v Bratislave budú opäť premávať po Špitálskej: Spustia ich vo štvrtok ráno

Linky 3, 4 a 9 budú premávať po pôvodných trasách.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Premávku električiek na zrekonštruovanej trati na Špitálskej ulici v Bratislave spustia vo štvrtok (21.12.) od skorého rána. Pri tejto príležitosti Dopravný podnik Bratislava (DPB) a hlavné mesto organizujú aj brífing.

Spustením premávky električiek cez Špitálsku tak budú linky 3, 4 a 9 premávať opätovne po pôvodných trasách. Podľa portálu Imhd.sk sa zároveň obnovuje premávka linky 7 a ruší sa premávka náhradnej linky 17.

BSK vydal v utorok (19.12.) kolaudačné rozhodnutie k zrekonštruovanej električkovej trati na Špitálskej ulici. Rozhodnutie podpísal predseda BSK Juraj Droba a osobne ho aj zaniesol do podateľne magistrátu hlavného mesta. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dal ešte v ten deň pokyn DPB, aby bola zrekonštruovaná električková trať na Špitálskej ulici v hlavnom meste spustená čo najskôr. 

Na trati už 24. novembra vykonali technicko-bezpečnostnú skúšku prejazdu električiek, ktorá dopadla dobre. Rekonštrukcia električkovej trate na Špitálskej za viac ako 2,5 milióna eur sa začala v auguste a podľa odhadov mala trvať tri mesiace. Stavebné práce však museli v septembri zastaviť po tom, čo podľa Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR nebola rekonštrukcia povolená v súlade so zákonom a v procese nastali vážne pochybenia. 

Podľa BSK bola dôvodom zastavenia prác plánovaná zastávka viedenského typu a obavy obyvateľov bytového domu na Špitálskej ulici, že vybudovanie zastávky im znemožní, resp. výrazne sťaží vychádzanie autami z dvora na ulicu. DPB po vznesení námietok správnych orgánov v stavebnom konaní voči zastávke viedenského typu, plánovanej na Špitálskej 31-35, pripravil projekt na ponechanie zastávky Mariánska (smer Kamenné námestie) na pôvodnom mieste. Jej realizácia a následná prevádzka je závislá od stavebno-povoľovacieho konania.

Opätovne sa na Špitálskej ulici pokračovalo v rekonštrukcii od 26. septembra, v rámci tzv. zabezpečovacích prác, ktoré možno vykonávať v osobitnom režime, ak je to nevyhnutné v dôsledku živelnej pohromy, havárie alebo inej mimoriadnej udalosti. DPB totiž upozorňoval, že z dôvodu vynúteného zastavenia stavebných prác hrozí havarijný stav, ktorý môže vyústiť až do prerušenia premávky električiek v celej Bratislave.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?