11. 04. 2018 15:59 | LOS ANGELES/TASR, pg

Skontrolujte si konto na Facebooku a zistite, či boli vaše údaje zneužité

Facebook vyzýva užívateľov, aby si skontrolovali, či mohla aplikácia This Is Your Digital Life zdieľať informácie s firmou Cambridge Analytica.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Facebook čelí kritike už niekoľko týždňov, odkedy informátor z analytickej firmy Cambridge Analytica prišiel s tvrdením, že spoločnosť získala údaje používateľov na to, aby pomohla v amerických prezidentských voľbách zvíťaziť Donaldovi Trumpovi.

Sociálna sieť v pondelok (9.4.) avizovala, že na účtoch 87 miliónov užívateľov, ktorí boli pravdepodobne zasiahnutí škandálom s únikom osobných údajov, by sa mali v sekcii "upozornenia" objaviť podrobnejšie informácie o situácii.

Dnes si to môžu skontrolovať aj užívatelia na Slovensku. Facebook v danej sekcii vyzýva užívateľov, aby si skontrolovali, či mohla aplikácia This Is Your Digital Life zdieľať informácie s firmou Cambridge Analytica. 

Takto si overíte údaje.
Takto si overíte údaje. Foto: Facebook
 

V tabuľke pod tým zistíte, či boli vaše informácie zdieľané. Zároveň si môžete aj kliknúť na link s bližšími informáciami o aplikáciách, ktoré používate, a údajmi, ktoré s týmito aplikáciami zdieľate.

Po kliknutí na tento link si budete môcť vymazať aplikácie, ktoré už nechcete používať a zamedziť tak ďalšiemu zdieľaniu údajov.

Svoje konto si môžete skontrolovať po kliknutí TU.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?