13. 04. 2019 16:56 | NEW YORK/ tvnoviny.sk, ml

Známy výrobca hračiek sťahuje milióny detských ležadiel. Zomreli v nich desiatky bábätiek

Pri pretočení bábätka totiž hrozí strata stability.

Ležadlo Fisher-Price
Ležadlo Fisher-Price Foto: US Consumer product safety commission

Spoločnosť Fisher-Price sťahuje 4,7 milióna ležadiel Rock'N Play z amerického trhu. Dôvodom je viacero úmrtí bábätiek, ktoré úrady spájajú s používaním tohto produktu.

Americký úrad pre bezpečnosť výrobkov (CPSC) v správe tvrdí, že od roku 2009 zomrelo v tomto spacom ležadle minimálne 30 dojčiat. Od roku 2015 evidujú úrady desať takýchto úmrtí, pričom všetky deti mali minimálne tri mesiace, teda vek, kedy sa dieťa už učí pretáčať na brucho. A práve to je v tomto prípade problém. Pri pretočení bábätka totiž hrozí strata stability ležadla.

Známy výrobca hračiek si za bezpečnosťou výrobku stojí a tvrdí, že produkt v spomínaných prípadoch nebol použitý podľa bezpečnostných pokynov a varovaní. Aj napriek tomu sa rozhodli ležadlo z trhu stiahnuť a vyzývajú ľudí, ktorí si ho zakúpili, aby si požiadali o vrátenie peňazí.

zdroj: Youtube/Fisher-Price

Na stiahnutie výrobku tlačila Americká akadémia pediatrov (AAP), ktorá ho označila ako smrteľný. „Keď rodičia kupujú niečo pre svoje dieťa v obchode, predpokladajú, že to musí byť bezpečné. Žiaľ, v tomto prípade to tak nie je," cituje stanovisko prezidenta AAP Kyle Yasudu portál bbc.com

Spoločnosť Fisher-Price je známa aj na Slovensku, najmä ako výrobca hračiek pre najmenších. Spomínané ležadlo sa v našej krajine nepredáva.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?