17. 06. 2019 17:00 | MARTIN/TV Markíza

Tankodrom medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami je minulosťou. Cesta má ale nečakané riziko

Niekdajšie pomenovanie tankodrom úsek nezískal len vďaka rozbitým betónom

Tankodrom je už minulosťou.
Tankodrom je už minulosťou. Foto: TVNOVINY.sk

Tankodrom je minulosťou. Cesta medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami je kompletne prebudovaná a po dnešku v plnej premávke. Za dva roky prác na nej investor minul bezmála 25 miliónov eur z európskych peňazí. Nová cesta má však nečakané riziko. Vodičov zvádza na rýchlejšiu jazdu.

Prestrihnutie pásky je už iba symbolickým zakončením výstavby. Hlavný ťah zo Žiliny na Zvolen je bohatší o celkom nový 15,5-klikometrový úsek. Kameň zo srdca padol najmä ľuďom z okolitých obcí. Tí po starom tankodrome jazdili denne, nuž a pekného slova naň už veru nemali.

Niekdajšie pomenovanie tankodrom úsek nezískal len vďaka rozbitým betónom. „V Martine boli tri tankové pluky. Až 153 tankov malo každé dva až tri mesiace bojové poplachy,“ povedal niekdajší tajomník národného výboru Ján Revús.

A presúvali sa práve po tej trase. Novú cestu robili dva roky bez toho, aby zastavili premávku. V podloží je ekologicky zapracovaný aj betón z pôvodnej vyše 60-ročnej cesty. „Áno, chodíte po tých paneloch v podstate. Betón, ktorý tu bol, sa všetok rozdrvil, do podkladných vrstiev sa použil všetok ten betón,“ hovoril stavbyvedúci Anton Minárik.

Nová cesta má už za sebou aj prvú vážnu nehodu. Pred mesiacom pri nej vyhasol ľudský život a za obeť padla aj nová autobusová zastávka. Nová veľkorysá cesta však zvádza šliapnuť na plyn.

Pozrite si reportáž Mariana Lechana

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?