01. 10. 2019 06:00 | LUČENEC/TV Markíza

Zamestnanci reťazca Kačka sa obávajú o svoje peniaze. Sieť potravín totiž skončila

Neistota sa týka 1800 zamestnancov.

Nespokojní zamestnanci.
Nespokojní zamestnanci. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

O svoje peniaze sa obávajú zamestnanci siete potravín Kačka, predtým CBA. Zhruba tristo ľudí sa v pondelok domáhalo svojej výplaty v lučeneckej centrále firmy. Potraviny tejto siete sa totiž zatvorili.

Sieť maloobchodov požiadala o vyhlásenie konkurzu. Predajne vedenie spoločnosti síce zatvorilo, no zamestnanci výpovede nedostali. Pred centrálou spoločnosti sa stretli asi tri stovky.

Hovoria, že nemajú celú výplatu za august, rovnako im chýbajú stravné lístky. Ľudia z vedenia firmy im vraj nič nepovedali. Neistota sa týka 1800 zamestnancov.

Rozhorčení ľudia z potravín Kačka sa obrátili na všetky možné inštitúcie. Na odpovede zatiaľ čakajú.

Na začiatku roka, krátko po vstupe nového investora, sa sieť potravín premenovala z CBA na Kačku. V máji začali zamestnanci pociťovať prvé problémy - zníženie sortimentu, nedodanie tovaru a podobne.

Dnešné stretnutie s generálnym riaditeľom spoločnosti ale neprinieslo riešenie. Riaditeľ Wieslaw Chlebus nereagoval ani na naše otázky.

Odborári vravia, že firma porušuje zákon, vedenie potravinovej siete tvrdí opak. Analytik si myslí, že za krachom potravín môže byť aj častá zmena zákonov v podnikaní alebo v maloobchode.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?