04. 10. 2019 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Predajne Kačka pozatvárali ale zamestnancov nechali "visieť vo vzduchu" a bez peňazí

Skoro dve tisícky ľudí sa zatiaľ nemôžu hlásiť na úrade práce.

Zamestnankyne Kačky.
Zamestnankyne Kačky. Foto: TVNOVINY.sk

Predajne pozatvárali ale zamestnancom nedali výpovede! Sieť potravín Kačka skrachovala, skoro dve tisícky ľudí sa zatiaľ nemôžu hlásiť na úrade práce. Zostali bez práce, peňazí ale aj odpovedí zo strany vedenia spoločnosti.

Zamestnanci potravín Kačka z celého Slovenska protestovali pred centrálou spoločnosti pred pár dnami. Odpovedí sa domáhali aj u riaditeľa Wieslava Chlebusa:

"Chceme vediet presne, k akému dátumu ideme dostať výpovede, chceme vedieť, kto nám ide za august urobiť opravné pásky, lebo máme neoprávnenú zrážku zo mzdy všetci," reagovala zamestnankyňa.

Takmer dve tisícky ľudí sú v pracovnom pomere ale nemajú, kde pracovať a nedostávajú peniaze. Ich zamestnávateľ nereagoval na ich, ani na naše otázky.

Riaditeľ siete potraíin Wieslaw Chlebus prelomil mlčanie až teraz. Do redakcie nám poslal list, v ktorom opisuje, aký bude ich ďalší postup a zdôraznil, že robia iba to, čo im umožnuje zákon.

Hovorí, že podľa zákona nemôžu vyplatiť svojim zamestnancom chýbajúce časti miezd za august ani celé výplaty za september. "Legislatíva nám neumožňuje uprednostniť žiadneho veriteľa. V aktuálnej situácii sú zamestnanci ako nezabezpečení veritelia. Podľa zákona sa uspokojovanie veriteľov uskutočňuje v poradí: zabezpečení veritelia, v našom prípade je to  banka, a potom ostatní," vysvetľoval Chlebus.

Téme sa venovala Martina Kašiarová

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?