22. 11. 2019 10:50 | BRATISLAVA/rd

VIDEO: Tesla predstavila prvý pick-up model ako zo sci-fi. Nezaobišlo sa to bez trapasu

Dostupný bude v troch rôznych variantoch.

Tesla Cybertruck.
Tesla Cybertruck. Foto: TASR/AP

Tesla predstavila počas podujatia v americkom Los Angeles svoj vôbec prvý pick-up. Model s pomenovaním Cybertruck uviedol samotný šéf automobilky Elon Musk. Píše CNN.

Tento kovový model, vyzerajúci ako zo sci-fi filmu v tvare lichobežníka, nie je koncept. Zatiaľ sú známe len cena, údaje a možná rezervácia.

Exteriér Cybetrucku pokrýva kovová zliatina, aká sa používa pre rakety SpaceX. Produkcia by mala začať koncom roka 2021. Inšpiráciou pre dizajn bol obľúbený Muskov film Blade Runner.

Cybertruck bude dostupný v troch rôznych variantoch, odlišný ako výkonom, tak aj dojazdom.

 

Základ ponuky sľubuje dojazd cca 400 kilometrov, pričom stovku dá za asi 6,5 sekundy. Za takýto model zaplatíte 39 900 amerických dolárov, v prepočte 35 980 eur.

Dvojmotorový model a s pohonom všetkých kolies vás vyjde 49 900 dolárov, teda takmer 45-tisíc eur. Ponúka dojazd 480 kilometrov a pokorenie stovky za 4,5 sekundy.

Najvýraznejší model to dá len za 2,9 sekundy, pričom na jedno nabitie prejde až 800 kilometrov. Zaň však zaplatíte 69 900 dolárov, teda viac ako 63-tisíc eur..

V rámci predstavenia tohto pick-upu skúšali aj odolnosť modelu. Kým údery kladivom, podľa Muska nepriestrelná karoséria, „prežila", sklo po údere kovovou guľou neodolalo.


Zdroj: YouTube/Evening Standard

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?